Łotysze ułożą asfalt na A2. Polskie firmy nie chcą współpracować z Chińczykami

autor: Maciej Szczepaniuk, Masz21.02.2011, 03:00; Aktualizacja: 21.02.2011, 17:33

Chiński Covec budujący dwa odcinki autostrady Warszawa – Łódź walczy nie tylko z czasem. Żeby zdążyć przed Euro 2012, musi pokonać niechęć polskich firm z branży drogowej, które nie chcą z nim kooperować.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • lol(2011-02-21 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Chinczykow przyjedzie milion do budowy i autostrade zbuduja wiec niech te zacne firmy cieplo sie ubiora.

    Odpowiedz
  • NIEMCY BUDUJĄ ZA OK POŁOWĘ POLSKICH CEN(2011-02-21 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    U siebie Niemcy budują ok połowę taniej jak Polska a płacą robotnikom ok 4 razy więcej
    - gwarancje śr. 30 lat (minimum 20Lat)
    - naprawdę się nie psują (np. wybudowane w DDR ok 20Lat temu bez remontu są jak nowe)
    - wszystkie drogi w karju bezpłatne
    - wypadkowoś i śmiertelność minimalna
    - prędkość na autostradach najwyższa na Świecie

    Odpowiedz
  • Roman(2011-03-07 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram Chińczyków wybudują nam autostrady na pewno lepiej od tych nieudaczników ,wykonają A-2 a pózniej następne.

    Odpowiedz
  • andrew(2011-02-27 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo ciekawe Prezes JAN ŁUCZAK z DSS nie wiedział co podpisuje. Brawo CHINY autostrady można budować taniej. Niestety kombinatorzy z Polski i UE się zorietowali, że krociowe zyski odpływają. Autostrady można budować taniej ...

    Odpowiedz
  • gosc(2011-02-21 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Trzymam kciuki za Chińczyków !

    Niech żyje wolny rynek i konkurencja - podstawy UE

    eurokomuna...

    Odpowiedz
  • zibi(2011-02-21 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    A ja kibicuję Chińczykom, żeby im się udało. A co do jakości to niech polskie firmy raczej nie używaja tego argumentu. Bo jakość ich prac (za o wiele wyższą cenę) wcale nie jest na najwyzszym poziomie. Wystarczy przejechać sie PŁATNYM odcinkiem A4 z Wrocławia do Krakowa. Ta jakość możgę jako kierowca ocenić tylko jednym słowem SKANDAL. I na koniec - niech nasze polskie firmy nie drą później mordy, że nie mogły zarobić!!!

    Odpowiedz
  • fifi(2011-02-21 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    Chińczycy powinni wykupić te bojkotujące firmy i puścić je z torbami - stać ich na to :)

    Odpowiedz
  • TO NORMALNA ZMOWA CENOWA(2011-02-21 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    ZMOWA CENOWA PRZECIW WŁASNEMU KRAJOWI

    Odpowiedz
  • Piotr(2011-02-21 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego poskie drogi sie rozpływają, drogowcy nie potrafią zrobić twardych mieszanek i solidnego podłoża?
    Polscy drogowcy nadal w Polsce (nie w Libii i Iraku) budują drogi z plasteliny, co widać latem nawet koleiny, a ich autostrady u Arabów mimo znacznie wyższych tam temperatur są solidne, trwałe i nie rozpływaja się jak u nas

    Odpowiedz
  • Gość(2011-02-21 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Firmy Chińskie mają takie same prawa jak inne a skoro Polacy nie współpracują to nie zarobią. Jeszcze tego brakowało by firmy decydowały , kto będzie w Polsce działał w takiej czy innej branży. Jak nie są w stanie współpracować, to znajdą się tacy co będą.

    Odpowiedz
  • ur1952(2011-02-21 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pazerni Polacy nie chcą Chińczyków bo oni budują kilometr drogi za połowę ceny.

    Odpowiedz
  • Ber(2011-02-21 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie podziały się polskie i unijne urzędy tak pieknie broniace wolnego rynku i konkurencji?

    Odpowiedz
  • wjw(2011-02-21 14:07) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyd tym naszym psujom, że można budować lepiej i bez usterek ?

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-02-21 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli chodzi o konkurencję to jakim cudem Chińczycy dostali kontrakt? Przecież oni na swój rynek nie dopuszczają konkurencji. Gdzie jest KE, Rząd RP, UZP, UOKiK?

    Odpowiedz
  • starsza(2011-02-21 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo chcemy dobrej drogi u nas ze wsi do miasta!!! Co roku wydajemy bardzo dużo pieniędzy na remont samochodów- a to układ zawieszenie a to obudowa skrzyni biegów, koła: opony, felgi...bo na drogach jak jest sucho to są dziury - nawet ekwilibrystyki nie można uprawiać; chodzić nie można bo ciemno, kiedy to się zmieni???Ludzie nie zdajecie sobie sprawy jak my żyjemy!!!Jak błoto to samochody zanurzone w drogowej glinie po 4-7 godzin!!!Jak zrobić aby mieć drogi??? Poprzednia władza gminna nawet nie starała się mieć planu ani projektu rozbudowy żadnej infrastruktury. Ani projektu kanalizacji ani projektu internetu, ani BIP-u ...Ale była sakralnym centrum władzy...

    Odpowiedz
  • george(2011-02-21 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Chinczycy podobnie jak skandynawowie podchodza do sprawy syper uczciwie i napewno wybuduja ta czesc autostrady czego im zycze.Zachodnie firmy robia z nas balonow traktujac nas jak 3-ci a moze i 4-ty swiat. Nie wiem mysle ze jestem nidouczony albo z marsa poniewaz nic nie slysze o polskich firmach i co sie z nimi stalo jesli takowe sa.

    Odpowiedz
  • drogomistrz(2011-02-21 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Budowa dróg to wielki bałagan stworzony przez UZP oraz min.Infrastruktury z czołową jego instytucją GDDKiA.

    Odpowiedz
  • nadchodzi normalność(2011-02-21 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ojej, konkurencja na rynku... ale się porobiło.
    A panowie i panie z UOKiK to ciekawe za co dostają swoje pensje... bo chyba nie za pracę.

    Odpowiedz
  • bufetowa(2011-02-21 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    zachodnie firmy niech się schowają, zawyżają ceny, prowadzą swoje monopole a pomimo to jakość nowo budowanych dróg przez zachodnie firmy jest słaba, zdarza się wiele niedoróbek, za mało asfaltu w asfalcie.
    gdzie się podziewa uokik?
    dopóki za drogi będziemy płacili my wszyscy z podatków to należy wprowadzać chińczyków i likwidować monopole zachodnioeuropejskich firm

    jak widać zacna unia europejska podciera się wolnym rynkiem, a po cichu promuje swoje

    Odpowiedz
  • mirek-rai(2011-02-21 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Jest na rynku dużo mniejszych firm , które dogadają się z Chińczykami .A cwaniakom żerującym na polskim budżecie ,dziękujemy .

    Odpowiedz