Liczbę kandydatów potwierdza przewodniczący rady nadzorczej PKO BP Cezary Banasiński. – Wpłynęły cztery zgłoszenia, każde z nich spełnia wymogi formalne – powiedział. O nazwiskach nie chciał rozmawiać.

O tym, że w konkursie wystartuje Sławomir Lachowski, mówiło się już od dawna. Były prezes BRE Banku nie potwierdzał jednak, że złoży aplikację. Nazwisko Wojciecha Papieraka również wymieniano wśród potencjalnych chętnych. Obecnie jest on wiceprezesem banku odpowiedzialnym za segment detaliczny. Swoich sił próbował już w poprzednim konkursie. Startował wtedy z pozycji pełniącego obowiązki prezesa i był prawie pewny swojej wygranej.

Zaskoczeniem jest za to pojawienie się na liście kandydatów Mirosława Bonieckiego. Przez ostatnie dziewięć lat pracował on w BPH. Ostatnio był tam wiceprezesem odpowiedzialnym za pion rynków międzynarodowych i za TFI. Odszedł z banku w lipcu ubiegłego roku.

Wkrótce kandydaci zostaną poinformowani, czego będą dotyczyły pytania, które rada nadzorcza zada im podczas przesłuchań 2 marca. Tego dnia prawdopodobnie zostanie też wybrany nowy prezes zarządu PKO BP.

mao