80 mln zł ma kosztować wybudowanie zakładu produkcji wyrobów cukierniczych przez spółkę Colian Centrum Logistyczne. Inwestycja powstanie na terenie podstrefy ŁSSE w Opatówku w województwie wielkopolskim. Zatrudnienie ma tam znaleźć co najmniej 250 osób.

75 mln zł zainwestuje firma Flexpol, zajmująca się produkcją folii polipropylenowych. Za te pieniądze chce ona rozbudować swój zakład w Płocku. Jest to pierwszy inwestor w utworzonej w 2010 roku podstrefie ŁSSE w Płocku. Powstać ma tam ponad 30 nowych miejsc pracy. Dzięki inwestycji zatrudnienie w spółce wzrośnie do 180 osób.

Kolejną firmą jest Coko-Werk, która dostarcza elementy z tworzyw sztucznych producentom sprzętu AGD. Spółka, kosztem co najmniej 33 mln zł, zbuduje w łódzkiej strefie swój drugi zakład. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 30 osób. W Coko-Werk w Łodzi pracuje obecnie 200 osób.

Ponad 22 mln zł ma kosztować Suwary Tech (spółka - córka notowanej na warszawskiej giełdzie spółki Suwary) wybudowanie w nowej podstrefie ŁSSE w Ksawerowie zakładu, w którym będą powstawać opakowania z tworzyw sztucznych. Pracę ma tam znaleźć ponad 30 osób.

Producent jednorazowych opakowań dla gastronomii WinCup na granicy Łodzi i Konstantynowa Łódzkiego zbuduje za 20 mln zł nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 155 osób. WinCup jest jednym z największych w Europie producentów jednorazowych naczyń.

Co najmniej 150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie meblarskim spółki TDW

Co najmniej 150 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie meblarskim spółki TDW w Woli Krzysztoporskiej (powiat piotrkowski). Firma zainwestuje w nowy projekt co najmniej 15 mln zł. Spółka TDW to pierwsza firma w podstrefie ŁSSE w Woli Krzysztoporskiej.

8 mln zł ma kosztować spółkę SWM-Poland rozbudowa zakładu w podstrefie Stryków. Firma jest producentem papieru do papierosów z nadrukowanymi paskami zmniejszającymi ryzyko pożaru. Ze względu na rosnący popyt na swoje produkty inwestor zdecydował się zakup nowych maszyn i uzyskanie drugiego zezwolenia w ŁSSE. Zobowiązał się do stworzenia dodatkowych 10 etatów i utrzymania istniejących 90 stanowisk pracy.

Producent opakowań tekturowych Poprawa zamierza wybudować za 6 mln zł w podstrefie Ostrzeszów zakład produkcyjny. Pracę w nim znajdzie co najmniej 50 osób.

Ostatnią z firm jest Procter & Gamble, który wybuduje w podstrefie w Warszawie wart kilkadziesiąt milionów dolarów zakład produkcji chusteczek do pielęgnacji niemowląt. Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 60 nowych miejsc pracy. To czwarta inwestycja koncernu Procter & Gamble w ŁSSE.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 roku. Obejmuje obszar prawie 1200 ha; składa się z 43 podstref. Aktywnie funkcjonuje w niej ponad 130 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 25 tys.