Wśród nagrodzonych najaktywniejszych uczestników siódmej edycji projektu znalazło się 25 szkół oraz 27 firm i instytucji,

Zdaniem prezydenta, "Dzień Przedsiębiorczości" to "dobry, trafiony pomysł, który trwa od lat, co jest dowodem na to, że jest potrzebny". "Jestem przekonany, że konkurs daje możliwość kształtowania u młodych ludzi cech przydatnych w całym życiu, bo być przedsiębiorczym trzeba w każdej sytuacji, nie tylko, gdy myśli się o własnym przedsiębiorstwie" - powiedział prezydent.

"Kształtowanie takich cech jak dzielność, czasami umiejętność improwizacji, umiejętność poruszania się w obszarze spraw gospodarczych, jest potrzebne młodym ludziom" - mówił. Przekonywał, że konkurs daje też możliwość zastanowienia się nad tym, kim chce się być w przyszłości.

"Kim chcę być, jaki chcę znaleźć sposób na własne funkcjonowanie - to pytanie, które staje przed każdym, szczególnie młodym człowiekiem. Konkurs może być pomocą do tego, jak zaplanować swoje życie już na starcie" - mówił. "A skoro pomaga młodym ludziom, pomaga też Polsce" - dodał prezydent Komorowski.

Z każdego województwa wyłoniona została przynajmniej jedna szkoła. Członkowie komitetu, którzy oceniał aktywność w konkursie, brali pod uwagę liczbę uczniów uczestniczących w przedsięwzięciu. Dużą wagę miała także liczba firm i instytucji, z którymi szkoła nawiązała współpracę. Gdy różnice w osiągnięciach kilku szkół z jednego województwa były niewielkie, nagrodzono dwie lub trzy szkoły.

Nagrodzono trzy szkoły z Radomska (woj. łódzkie) - II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego i Zespół Szkół Ekonomicznych. Po dwie szkoły wyróżniono w woj. dolnośląskim - Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie, oraz w woj. kujawsko-pomorskim - obie z Grudziądza - Zespół Szkół Gastronomiczno-Odzieżowych i I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego. W woj. mazowieckim nagrodzono Zespół Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku oraz Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Żyrardowie, w podkarpackim - Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki - Technikum nr 1 w Leżajsku i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, a w śląskim - Zespół Szkół nr 1 w Żorach i Zespół Szkół im. gen. W. Andersa w Częstochowie.

Za najaktywniejsze szkoły "Dnia Przedsiębiorczości" uznano też III Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie), V Liceum Ogólnokształcące im. K. Kieślowskiego w Zielonej Górze (woj. lubuskie), Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach (woj. małopolskie), Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku (woj. opolskie) i Zespół Szkół nr 3 im. S. W. Reymonta z Bielska Podlaskiego (woj. podlaskie).

Nagrodzono również XX Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Gdańsku (woj. pomorskie), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie (woj. świętokrzyskie), Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie), Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie (woj. wielkopolskie) oraz Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach (woj. zachodniopomorskie).

Dwie szkoły z miejscowości poniżej 10 tysięcy mieszkańców wyróżniono za to, że wszyscy ich uczniowie uczestniczyli w praktykach. Są to Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach (woj. pomorskie) i Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie (woj. świętokrzyskie).

Tytuł najaktywniejszych firm "Dnia przedsiębiorczości" 2010 otrzymały: Rivendell z Szczawna-Zdroju (woj. dolnośląskie), Centrum Zdrowia i Urody z Bochni (woj. małopolskie), ETI POLAM z Pułtuska (mazowieckie), BMF Polska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Leżajska (woj. podkarpackie), Pronar z Narwi (woj. podlaskie), Grupa Raben z Gądek (woj. wielkopolskie), International Paper Kwidzyn (woj. pomorskie), "Gomar Pińczów" Przetwórstwo Owoców i Warzyw Irena Górniak oraz Natur-Vitt Marek Płachta z Pińczowa (woj. świętokrzyskie), Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców "Jedność" w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie).