Dotychczas bank wymienił na chipowe ponad 2 mln kart, a proces zapoczątkowany w listopadzie 2009 r. zakończy się w połowie przyszłego roku i obejmie 3 mln kart. „Dotychczas średnio wymienialiśmy 400 tys. kart miesięcznie, teraz chcemy trochę przyspieszyć. Ważne jest to, że do końca tego roku wszystkie nasze bankomaty będą dostosowane do standardów EMV"- powiedział Piwowar dziennikarzom.

W połowie grudnia bank wprowadzi nowe karty debetowe - zbliżeniowe MasterCard Debit, które umożliwiają realizację transakcji zbliżeniowych, usługi cash-back oraz płatności przez internetowe.

Piwowar poinformował, że sprzedaż złotowych kredytów hipotecznych dynamicznie rośnie .Sprzedaż kredytów hipotecznych w IV kw. jest dobra, bank rozważa też poszerzenie sieci dystrybucji, poinformował w czwartek wiceprezes Grzegorz Piwowar, odpowiedzialny za pion detaliczny. „Patrząc na kierunek w III kwartale kontynuujemy pozytywny trend i sprzedaż nam rośnie. Cały 2010 rok jest rokiem koncentracji na tym produkcie"- zaznaczył wiceprezes.

W raporcie za III kw. bank podał, że w sprzedaż kredytów hipotecznych wzrosła o 26,0% w porównaniu z II kw. i o 98,2% wobec I kw. tego roku. W II kw. sprzedaż ta wyniosła 1,12 mld zł. Piwowar powiedział, że udział Banku Pekao SA w nowej sprzedaży kredytów hipotecznych wyniósł 17,0% we wrześniu, podczas gdy w grudniu 2009 r. sięgał on 8,4%.

Zgodnie z zapowiedzią wiceprezesa Luigiego Lovaglio z sierpnia, na koniec tego roku udział Pekao SA w nowej produkcji kredytów hipotecznych ma sięgnąć co najmniej 15%. Bank rozważa także poszerzenie sieci dystrybucji. „Jesteśmy w trakcie analizy poszczególnych miejsc w kraju. Identyfikujemy plany rozwoju w poszczególnych miastach" - powiedział Piwowar. Obecnie liczba oddziałów Pekao SA sięga 1016 punktów.