Brytyjski miliarder Richard Branson zapowiedział, iż wkrótce uruchomi cyfrowy magazyn specjalnie przystosowany do przeglądania w popularnym tablecie iPad, koncernu Apple.

Informacja o publikacji magazynu “Project” z myślą o iPadzie pojawiła się wkrótce po tym, jak magnat prasowy Rupert Murdoch zasugerował, że jego koncern News Corp. wkrótce wypuści cyfrową gazetę dla posiadaczy gadżetu Apple’a – podaje agencja AP.

News Corp. nie zdradza szczegółów, ale w wywiadzie udzielonym w zeszłym tygodniu 79-letni Murdoch potwierdził, że trwają już prace nad wydaniem internetowej gazety “The Daily”.

W rozesłanym do mediów zaproszeniu na konferencję prasową Branson podkreśla, że tematyka magazynu “Project” będzie obejmować sprawy rozrywki, podróży, biznesu, mody i międzynarodowej kultury.

Do Bransona należy połowa linii lotniczych Virgin Atlantic, w której samolotach można korzystać z udogodnień niezbędnych dla użytkowników Internetu, jak gniazdo zasilania i bezprzewodowe połączenie z siecią. Ale w zaproszeniu na konferencję w Nowym Jorku biznesmen nie wspomina, czy pasażerowie jego linii będą mieli w czasie lotu dostęp do “Projectu”.

Jeden z ostatnich pomysłów Bransona dotyczy organizowania komercyjnych lotów kosmicznych w ciągu najbliższych 18 miesięcy przez jego firmę Virgin Galactic. Następnym etapem ma być budowa w kosmosie hoteli dla turystów.