Klienci naciągani na lichwiarskie kredyty w parabankach

autor: Roman Grzyb24.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.05.2011, 11:22

Pożyczki zaciągnięte w parabankach są oprocentowane nawet na 130 proc. Siedmiokrotnie więcej niż najdroższy kredyt bankowy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Marcin(2010-11-29 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    No to można wyjść na szaro. Jak się połapać w tym wszystkim? Wpaść na minę to nie problem. Wiadomo że jak kredyt to tylko w banku. I jeśli się bierze większe sumy to z doradcą. Tak zrobiłem przy mieszkaniu, poszedłem do opena, dzięki temu uniknąłem "promocji" w pewnym banku.

    Odpowiedz
  • Ania(2010-11-27 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dokłądnie jak brać to tylko z doradcą bo niestety w tych czasach łatwo mozna się naciąć...

    Odpowiedz
  • lala(2010-11-25 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    ja tam kredyt nie pożyczkę bym brała i z pomocą doradcy żeby porównać możliwie najwięcej ofert

    Odpowiedz
  • majka(2010-11-24 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    W Providencie jest zadluzona polowa mieszkancow mojej okolicy, np kredyt w wys. 800 zlotych pociaga za soba splet okolo 1450 zlotych, w ratach tygodniowych po ok 34 zlote. I taki biedny lub uzalezniony od dragow bierze, bierze, bo daja. A tzw. obsluga w domu, czyli ukryte odsetki wynosi w tej calosci 500 zlotych, ze tez rzad nie ma na takich bata. Zarabiaja posrednicy, tzw. przedstawiciele Providenta, im wiecej glupich nacigna tym wiecej zarobia.
    Niech im sie ktos wreszcie do skory dobierze.
    !!!

    Odpowiedz
  • l(2010-11-24 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chcesz, nie bierz, nie narzekaj!

    Odpowiedz
  • zz(2010-11-24 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    2: Banki żywią się z IP: 87.207.247.* (2010-11-24 10:41)

    LUDZKĄ KRWIĄ !!

    i HOSTIĄ

    Odpowiedz
  • Banki żywią się(2010-11-24 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    LUDZKĄ KRWIĄ !!

    Odpowiedz
  • Banki też stosują LICHWĘ(2010-11-24 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    A czym jest PROWIZJA ??
    Biorę pożyczki 4 tys. zł. w ING /na 2-a tygodnie/ - płacę 5% prowizji /od całości na wstępie/.
    To ile to jest w skali roku?? no właśnie 130%.
    Za czasów komuny najwyższą prowizję zapłaciłem 1,5% /półtora %/.
    BANKI to - Z Ł O D Z I E J E !!.

    Odpowiedz