Żaden spośród zbadanych 23 narodów nie wierzy w to, że nowe technologie pozwolą nam żyć dłużej, zdrowiej i dostatniej tak bardzo jak Polacy. Siedmiu na dziesięciu rodaków twierdzi, że ich pojawienie się – zarówno urządzeń, jak i samego internetu – poprawiło jakość codziennego życia. – Od porannego sprawdzenia pogody po planowanie domowych wydatków, oszczędzanie na przyszłość, a nawet zarządzanie czasem wolnym – wylicza psycholog Małgorzata Ohme, współautorka badania wykonanego przez naukowców ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

W Polsce przepytano blisko tysiąc dorosłych respondentów o zadowolenie z codziennego życia, pracy i stosunków rodzinnych. Okazuje się, że na tle 9 państw Unii Europejskiej i 14 z Azji, Ameryki oraz Bliskiego Wschodu Polaków wyróżnia zaufanie, jakim darzą coraz to nowocześniejsze sprzęty oraz internet. Wśród osób do 24. roku życia wiarę w nowe technologie pokłada 88 proc. badanych. Co ciekawe, nie są one wykorzystywane wyłącznie do rozrywki, lecz także do edukacji i pracy.

Okazuje się, że aż 38 proc. Polaków, szukając informacji o swoim zdrowiu, pyta doktora Google’a, czyli konsultuje się na forach internetowych. Coraz więcej osób chętnie korzystałoby też z telemedycyny. Aż 42 proc. chciałoby móc się kontaktować ze swoim lekarzem drogą e-mailową.