PKP Cargo do sprzedaży, ale na pewno nie na giełdzie

autor: Maciej Szczepaniuk, Masz22.11.2010, 03:00; Aktualizacja: 22.11.2010, 07:46

Prywatyzacja drugiego w Unii przewoźnika towarowego ma w przyszłym roku wspomóc budżet państwa. PKP zaoferują większościowy pakiet inwestorom branżowym i finansowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • xx(2012-04-17 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    mam kilka akcji pkp czy warto je sprzedac czy trzymac mam je od 10 lat.

    Odpowiedz
  • AntyPO(2011-03-09 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie pozbywanie się kury która wreszcie znosi złote jaja jest debilizem!! Zamiast czerpać z tego zyski i inwestować w dalszy rozwój to oni to sprzedają! Logicznie to wszystko nie trzyma się kupy... mam wrażenie, że ktoś znowu dostanie w łapę w tym tusku tusku na czele!! Ile jeszcze będziemy ich znosić i tolerować takie sprawy, które działają na szkodę naszej Ojczyzny??

    Odpowiedz
  • xyz(2010-11-23 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Cos tu nie tak... Niech rynek na GPW zdecyduje czy bedzie zainteresowany spolka...

    Odpowiedz
  • Szym(2010-11-22 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Z reguły prywatyzacja ma przynieść pieniądze na inwestycje i rozwój przedsiębiorstwa, ale tu już Rostowski się kręci...

    Odpowiedz
  • DAn(2010-11-22 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Pracownicy nie powinni dostać nic, bo niby z jakiego tytułu, skoro do PKP przez długie lata dopłacało całe społeczeństwo. Akcja pracownicze, to największe szwindel prywatyzacyjny.

    Odpowiedz
  • mlody(2010-11-22 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się składa, że przez lata państwo dokładało do PKP miliardy, w końcu państwo ,,odbierze" sobie tę kasę. Nie widzę powodu, żeby pracownicy byli traktowani jak święte krowy.

    Odpowiedz
  • macgiwer(2010-11-22 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mówi się tylko o zyskach dla skarbu państwa,płynących z prywatyzacji.Nic natomiast nie mówi się o tym, ile z tego dostaną pracownicy,którzy wypracowywali przez długie lata majątek tej firmy.Zapewne ludzie ci dostaną jak zwykle wypowiedzenia z pracy w uzasadnieniu redukcja kosztów działalności firmy.A ci którzy pozostaną będą musieli siedzieć cicho,bo mogą podzielić los kolegów.Tylko "góra" na tym się dorobi.

    Odpowiedz