Prąd zdrożeje od stycznia

autor: Jarosław Olechowski12.11.2010, 03:00

1,2 tys. zł rocznie płaci przeciętne polskie gospodarstwo domowe za energię elektryczną. W 2011 r. rachunki pójdą w górę średnio o 70 zł. W Europie więcej od nas płacą tylko Węgrzy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • pixel(2010-11-13 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co rok się zacznie, to podwyżka prądu. W ciągu roku nawet kilkakrotnie. Panowie Prezesi mówią,że podwyżka prądu,to kopalnie, czy ekologia. Mam pytanie, co energetyka zrobiła w okresie 20 lat brania forsy, zakresie innych źródeł pozyskania energii czy ekologii? Tylko słyszymy, że podwyżka jest konieczna, bo trzeba odbudować elektrownie, linie przesyłowe itd. Ja myślę,że pieniądze z podwyżek idą na dobre samopoczucie Prezesów i w mniejszości pracowników energetyki. Trzeba forsy: bo trzeba zbudować nowy dom, kupić dzieciom i sobie kolejny nowy samochód a po ciężkiej pracy wyskoczć sobie w weekend na Karaiby. Tak wygląda nasza energetyka.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2010-11-13 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    TO SĄ EFEKTY TZW. PRYWATYZACJI ,

    A RACZEJ WYPRZEDAŻY !!!

    Odpowiedz
  • nikt ważny(2010-11-12 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie że ktoś chce zniszczyć narodowość Polską, z prowadzonej polityki ostatnich 10 lat wygląda na to że oni chcą nas wykończyć następnie zaorać polską ziemię i posadzić wielki las. Panowie i Panie czas się zwijać z tej doliny. W maju Niemcy otworzą swój rynek pracy oj będzie się działo.

    Odpowiedz
  • dr haceen(2010-11-12 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    nie pan heinrich himmler ss dziabnal polak ma byc najwyzej technikiem niewolnik ma byc glupi mocny i po eksploatacji go zniszczyc panie henryku pana zniszczyl cyjanowodor hcn i krasnaja armia o key ich zniszczy zycie o key.

    Odpowiedz
  • Papa Smerf(2010-11-12 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to kraj wyjątkowo nieznośny do życia. Nic dziwnego, że się wyludnia.

    Odpowiedz
  • polski autor(2010-11-12 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    taka wolnoamerykanka cenowa to moze byc tylko w polsce. za przesl enerergi GE brac potrafia .za naprawe infastruktry tez biora i to nie koniec.do2012r energia zdrozeje 200%.pracownicy ,emeryci ,rencisci,na kazde swieta dostaja paczki o wartosci 1500-2500 zl .na dzien energetyka tez sluszne racje gotowkowe.energetyczni pasibrzuchy baluja,a to idzie z naszej kieszoneczki.wielkie slupy wysokiego napiecia stoja na dzialkach za friko podatki i uciazliwosci np.brakiem mozliwosci wzniesienia budynku spoczywaja na barkach wlascicieli tych dzialek .energetycy nic nie mowia o dochodach jakie przynosza im swiatlowody tel cyfrowej rozciagnietych ta tych gigantycznych kratownicach.a kiedy panowie prezesi wymieniac bedziecie marmury na inny kolor .taka gospodarka energetyczna jestGOSPODARKA RABUNKOWA WZGLEDEM SPOLECZENSTWA> A GDZIE JET TU MIEJSCE NA DEMOKRACJE .HEJ WY TAM KANDYDACICO DO WYBOROW WISICIE NA SLUPACH I SMIEJECIE SIE W TWARZE POLAKOM I MYSLICIE JAK ICH MOZNA OSUKAC A POTEM OSKUBAC

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-11-12 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ale z drugiej strony niech każdy przyzna, ile bzdet w naszych gospodarstwach domowych jest ciągle włączonych, ale tak naprawdę do niczego nie potrzebnych...racja, energia jest u nas droga, ale z drugiej strony uderzmy się w pierś i szczerze przyznajmy...jesteśmy z jednym z narodów najmniej wuedukowanych ekonmicznie i patrzącym trzeźwo przez pryzmyt ochrony środowiska i marnotrawstwo energii w naszych gospodarstwach jest olbrzymie...np. kupując telewizor rzadko kto patrzy na klasę energetyczną i zużycie prądu, ważne by był jak największy, jak najbardziej wybajerowany, i by goście i sąsiedzi czerwienili się z zazdrości...smutne, ale prawdziwe...z samochodami jest to samo, i z wieloma innymi produktami i dziedzinami naszego życia...

    Odpowiedz
  • KAL007(2010-11-12 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że to kolejny dowód świadczący, że należy ograniczyć liczbę urzędów i urzędników, którzy mogą wpływać na gospodarkę i dokonywać (jak to uważają moi przedmówcy) "ekstermiancji prawdziwych Polaków (!?)"... A tak poważnie - od kilku lat energetycy walczą o podwyżki cen i podobno (odpowiedni) urząd im na to nie pozwala. Nic nie podrożało, a ja za to, że mam licznik w garażu i zero pobranego prądu dostawałem faktury z kwotą (w 2005roku) poniżej 7 złotych, dzisiaj ponad 11 złotych. Może więc czas, aby o cenach decydował prawdziwy rynek... Doprowadzenie jednym kablem prądu do dwustu garaży nie jest zbyt kosztowną inwestycją... Gdy ceny jeszcze wzrosną - po prostu zadziałam racjonalnie - ja tego prądu przecież nie potrzebuję, bo z niego nie korzystam... Idąc taką drogą dojdziemy do stanu, w którym "wszystkie strzyżone barany" też na zasadach rynkowych oddawać się będą w łapy "strzygaczy" po zdecydowanie większym namyśle, a nie będą wszystko "olewać", a później pyskować...

    Odpowiedz
  • By żyło się lepiej(2010-11-12 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Osobisty sukces Tuska i jego polityki energetycznej. Jak zaczniemy budować elektrownię atomową, które nota bene Niemcy likwidują, będzie dodatkowa zrzutka. Oczywiście nie zapomnijmy o podwyżce cen gazu dzięki korzystnie zawartej umowie gazowej, podwyżce VAT,itd.

    Odpowiedz
  • szkoda słów bo i tak zrobią swoje(2010-11-12 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    no cóż...do łask wrócą miotły zamiast odkurzaczy, tary zamiast pralek i zmywaki zamiast zmywarek. tylko że jak spadnie sprzedaz prądu to zowu ceny skoczą o jedyne 20-30%

    Odpowiedz
  • grazyna piszczoła(2010-11-12 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Następny dowód jak państwo Polskie dobrowadza społeczeństwo do biedy w sytuacji w ktorej nie jedną rodzinę nie stac na opłaty - mediów, ktore przewyzszaja czynsz.

    Rząd smusza społeczeństwo by zrezygnowało z energii -swiatła żyło jak w średniowieczu przy świecach.
    Kiedy wreszcie w tym kraju będzie normalnie .
    To nie jest kraj naszych marzeń . Gorzej jest jak za komuny .
    Elita ciagle sie bogaci a biednych pozostawia sie samym sobie .
    Korupcja w naszym kraju siega juz zenitu .
    Gdzie sa zasady sprawiedliwości społecznej.
    Kto rządzi tym krajem ?

    Odpowiedz
  • mis(2010-11-12 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    sredni koszt dla gospodarstwa to 80 pln/m-c czyli 2.000 na rok

    Odpowiedz