Prąd zdrożeje od stycznia

autor: Jarosław Olechowski12.11.2010, 03:00

1,2 tys. zł rocznie płaci przeciętne polskie gospodarstwo domowe za energię elektryczną. W 2011 r. rachunki pójdą w górę średnio o 70 zł. W Europie więcej od nas płacą tylko Węgrzy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • nikt ważny(2010-11-12 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie że ktoś chce zniszczyć narodowość Polską, z prowadzonej polityki ostatnich 10 lat wygląda na to że oni chcą nas wykończyć następnie zaorać polską ziemię i posadzić wielki las. Panowie i Panie czas się zwijać z tej doliny. W maju Niemcy otworzą swój rynek pracy oj będzie się działo.

    Odpowiedz
  • dr haceen(2010-11-12 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    nie pan heinrich himmler ss dziabnal polak ma byc najwyzej technikiem niewolnik ma byc glupi mocny i po eksploatacji go zniszczyc panie henryku pana zniszczyl cyjanowodor hcn i krasnaja armia o key ich zniszczy zycie o key.

    Odpowiedz
  • Papa Smerf(2010-11-12 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to kraj wyjątkowo nieznośny do życia. Nic dziwnego, że się wyludnia.

    Odpowiedz
  • he...(2010-11-12 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Baran jest PO to, by go strzyc!
    Jeżeli barany głosują na leni, nieudaczników i (...), to proszę POtem nie narzekać!

    Odpowiedz
  • polski autor(2010-11-12 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    taka wolnoamerykanka cenowa to moze byc tylko w polsce. za przesl enerergi GE brac potrafia .za naprawe infastruktry tez biora i to nie koniec.do2012r energia zdrozeje 200%.pracownicy ,emeryci ,rencisci,na kazde swieta dostaja paczki o wartosci 1500-2500 zl .na dzien energetyka tez sluszne racje gotowkowe.energetyczni pasibrzuchy baluja,a to idzie z naszej kieszoneczki.wielkie slupy wysokiego napiecia stoja na dzialkach za friko podatki i uciazliwosci np.brakiem mozliwosci wzniesienia budynku spoczywaja na barkach wlascicieli tych dzialek .energetycy nic nie mowia o dochodach jakie przynosza im swiatlowody tel cyfrowej rozciagnietych ta tych gigantycznych kratownicach.a kiedy panowie prezesi wymieniac bedziecie marmury na inny kolor .taka gospodarka energetyczna jestGOSPODARKA RABUNKOWA WZGLEDEM SPOLECZENSTWA> A GDZIE JET TU MIEJSCE NA DEMOKRACJE .HEJ WY TAM KANDYDACICO DO WYBOROW WISICIE NA SLUPACH I SMIEJECIE SIE W TWARZE POLAKOM I MYSLICIE JAK ICH MOZNA OSUKAC A POTEM OSKUBAC

    Odpowiedz
  • KAL007(2010-11-12 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że to kolejny dowód świadczący, że należy ograniczyć liczbę urzędów i urzędników, którzy mogą wpływać na gospodarkę i dokonywać (jak to uważają moi przedmówcy) "ekstermiancji prawdziwych Polaków (!?)"... A tak poważnie - od kilku lat energetycy walczą o podwyżki cen i podobno (odpowiedni) urząd im na to nie pozwala. Nic nie podrożało, a ja za to, że mam licznik w garażu i zero pobranego prądu dostawałem faktury z kwotą (w 2005roku) poniżej 7 złotych, dzisiaj ponad 11 złotych. Może więc czas, aby o cenach decydował prawdziwy rynek... Doprowadzenie jednym kablem prądu do dwustu garaży nie jest zbyt kosztowną inwestycją... Gdy ceny jeszcze wzrosną - po prostu zadziałam racjonalnie - ja tego prądu przecież nie potrzebuję, bo z niego nie korzystam... Idąc taką drogą dojdziemy do stanu, w którym "wszystkie strzyżone barany" też na zasadach rynkowych oddawać się będą w łapy "strzygaczy" po zdecydowanie większym namyśle, a nie będą wszystko "olewać", a później pyskować...

    Odpowiedz
  • szkoda słów bo i tak zrobią swoje(2010-11-12 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    no cóż...do łask wrócą miotły zamiast odkurzaczy, tary zamiast pralek i zmywaki zamiast zmywarek. tylko że jak spadnie sprzedaz prądu to zowu ceny skoczą o jedyne 20-30%

    Odpowiedz
  • grazyna piszczoła(2010-11-12 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Następny dowód jak państwo Polskie dobrowadza społeczeństwo do biedy w sytuacji w ktorej nie jedną rodzinę nie stac na opłaty - mediów, ktore przewyzszaja czynsz.

    Rząd smusza społeczeństwo by zrezygnowało z energii -swiatła żyło jak w średniowieczu przy świecach.
    Kiedy wreszcie w tym kraju będzie normalnie .
    To nie jest kraj naszych marzeń . Gorzej jest jak za komuny .
    Elita ciagle sie bogaci a biednych pozostawia sie samym sobie .
    Korupcja w naszym kraju siega juz zenitu .
    Gdzie sa zasady sprawiedliwości społecznej.
    Kto rządzi tym krajem ?

    Odpowiedz
  • By żyło się lepiej(2010-11-12 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Osobisty sukces Tuska i jego polityki energetycznej. Jak zaczniemy budować elektrownię atomową, które nota bene Niemcy likwidują, będzie dodatkowa zrzutka. Oczywiście nie zapomnijmy o podwyżce cen gazu dzięki korzystnie zawartej umowie gazowej, podwyżce VAT,itd.

    Odpowiedz
  • mis(2010-11-12 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    sredni koszt dla gospodarstwa to 80 pln/m-c czyli 2.000 na rok

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-11-12 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ale z drugiej strony niech każdy przyzna, ile bzdet w naszych gospodarstwach domowych jest ciągle włączonych, ale tak naprawdę do niczego nie potrzebnych...racja, energia jest u nas droga, ale z drugiej strony uderzmy się w pierś i szczerze przyznajmy...jesteśmy z jednym z narodów najmniej wuedukowanych ekonmicznie i patrzącym trzeźwo przez pryzmyt ochrony środowiska i marnotrawstwo energii w naszych gospodarstwach jest olbrzymie...np. kupując telewizor rzadko kto patrzy na klasę energetyczną i zużycie prądu, ważne by był jak największy, jak najbardziej wybajerowany, i by goście i sąsiedzi czerwienili się z zazdrości...smutne, ale prawdziwe...z samochodami jest to samo, i z wieloma innymi produktami i dziedzinami naszego życia...

    Odpowiedz
  • ed(2010-11-12 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 11
    piszesz a nie rozumiesz co
    jest o cenach a ty o oszczędnościach
    chyba żeś z PO i gmatwasz jak twój idol TVN Tusk Vison Network

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-11-12 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Do 12
    Piszę to by, uświadomić społeczeństwo. Sam jesteś PO, ja np. głosowałem na JKM, ale czy to ważne?

    Odpowiedz
  • piotr z pomorza(2010-11-12 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    do 11 kolego niewiesz chyba co piszesz. Np. Skandynawia w każdym domu piec elektryczny i obowiązkowo sauna elektryczna, z komina nie zobaczysz dymka wszystko trzaskają na prąd. Człowieku ten twój telewizor klasy energetycznej A jak mi wiadomo jeszcze nie powstał. Z twoich wypocin wynika iż mam używać małej żarówki aby coś tam widzieć i mały telewizor aby coś tam wiedzieć. Człowieku chyba coś z tobą nie teges. Czy wiesz co to jest cywilizacyjny postęp? czy wiesz że amerykanie pomykają samochodami które spalają po 3 galony dziennie. Facet chyba naprawdę coś ci się pomieszało. Ja tam buduje przydomowy wiatrak.

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-11-12 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jak komuna podniosła cenę chleba o 1zł (stary) to wybuchła rewolucja,wszyscy na czele z kościołem stanęli w obronie biednego narodu,dziś w tej najsprawiedliwszej Polsce chleb drożeje raz w tygodniu plus inne podwyżki i co i nic.Wszyscy siedzą cicho,a może czekacie na kościół,to możecie sobie czekać do us...ej śmierci,klechy dostali co chcieli i nie kiwną palcem.

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-11-12 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 piotr z pomorza:
    postęp postepem ale chyba nie zdajesz sobie sprawy z:
    1. Norwegia jest bogata w surowce energetyczne inne niż węgiel i może sobie pozwolić na produkcję dość taniej energii, pozatym Norwegowie są bardzo bogatym narodem i ich sprzęt jest wysokiej klasy energetycznej
    2. Nie zdajesz sobie sprawy, że postęp postępem, a my nie jesteśmy w USA tylko w Polsce, która należy do UE, a dyrektywy UE w sprawie prawa energetycznygo(jest ich ogrom) robią z waszego postępu tak naprawdę narzędzie do produkcji różnych opłat ekologicznych, klimatycznych itp. USA to nie UNIA, to dwa różne światy, wiec nietaktem jest porównywanie na tym poziomie tych dwóch tworów.

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-11-12 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 piotr z pomorza jeszcze:
    Budujesz wiatrak...mhhhhh...ciekawe jak bardzo znasz prawo energetyczne?
    Już widzę jak ciebie stac na wykupienie przesyłu na linii energetycznej od PGE...dla jednego wiatraka, nawet na własny użytek to nieopłacalne. Chyba, że go budujesz na nielegalu bez zezwoleń...ale to inna bajka, która prawdopodobnie bardzo źle się skończy...

    Odpowiedz
  • tuman(2010-11-12 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jak wybrali tak będą płacić.A PO rośnie...Gdzie sens,gdzie logika?

    Odpowiedz
  • Yorg(2010-11-12 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    GRATULUJE WYBORCOM ,,PO,,
    TAKICH DEBILI TYLKO W PL MOZNA UWIDZIEC
    GRATULUJW VAM DONKA I CAŁEJ MAFI RAZEM
    TRZYMAJACEJ WŁADZE

    Odpowiedz
  • ur1952(2010-11-12 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Yorg,jaki związek ma Po z chciwością Polaków,niezależnie która partia będzie sprawować władzę to podwyżki i tak będą,Polak zawsze ma za mało.

    Odpowiedz