Największe nakłady inwestycyjne w WSSE „INVEST PARK” zapowiedziała firma 3M Wrocław, która na terenie podstrefy Krotoszyn zbuduje zakład produkujący komponenty dla przemysłu elektronicznego kosztem 173,4 mln zł. Będą to m.in. kleje na dyspersji wodnej, kleje strukturalne, taśmy, elementy złączne a także środki czyszczące, ścierne i polerujące na bazie ceramicznej i włóknin, komponenty i żywice z udziałem nanomateriałów dla przemysłu lotniczego i siłowni wiatrowych oraz artykuły z tworzyw sztucznych i wyrobów biurowych, których dotychczas nie produkowano w Polsce. W fabryce znajdzie zatrudnienie co najmniej 100 osób.

Z kolei na terenie podstrefy Wrocław zezwolenie na prowadzenie działalności otrzymała firma TJX European Distribution. Utworzy ona centrum procesowe, gdzie będzie prowadzić działalność gospodarczą, polegającą m.in. na świadczeniu usług dystrybucji. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 71,3 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 900 osób.

Spółka TJX European Distribution należy do grupy TJX będącej obecnie liderem w Stanach Zjednoczonych jak i innych krajach na świecie, na rynku sprzedaży detalicznej po obniżonych cenach odzieży, dodatków lub innych akcesoriów, wyprodukowanych przez firmy o światowej renomie. Obecnie grupa TJX posiada na świecie w sumie 19 centrów dystrybucyjnych, z czego 13 znajduje się w Stanach Zjednoczonych, 2 w Kanadzie oraz 4 w Europie.

Także w podstrefie krotoszyńskiej spółka DINO KROTOSZYN stworzy m.in. centrum logistyczne kosztem 53,3 mln zł, zapewniając zatrudnienie dla 202 osób. Natomiast Artystyczna Odlewnia Metali ART-ODLEW na nieruchomości na terenie podstrefy Opole wybuduje zakład produkujący odlewy z metali. Koszt inwestycji to 805 tys. zł, a pracę znajdzie co najmniej 10 pracowników.

W tym roku Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wydała już 24 zezwolenia, które gwarantują utworzenie co najmniej 4.076 nowych miejsc pracy oraz poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 622,6 mln zł.