W zamian za OFE poparliśmy Lizbonę II

autor: Jędrzej Bielecki29.10.2010, 03:00

Donald Tusk jest za niemiecką propozycją karania krajów z nadmiernym deficytem. A Bruksela nie będzie nam zaliczała aktywów OFE do bilansu finansów publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • 200 mld ujęte z deficytu(2010-10-29 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    To wspaniała wiadomość. Teraz należy przymusić OFE by łykały obligacje na maksa.
    To odwlecze upadek państwa o kilka lat. A to że starców pozostawi się z 'aktywami' w postaci długu Państwa to nie nasz problem.
    Na szczęscie jak wykazują badania 70% naszego społeczeństwa nic nie czyta, a jak przeczyta to i tak nic nie zrozumie więc mozna robić wszystko.

    Odpowiedz
  • Janusz(2010-10-29 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    A zaczęło się od ENRON'u. To się chyba nazywa kreatywną księgowością.

    Odpowiedz
  • ministrateg(2010-10-29 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    =KAŻDY WŁADCA SZANOWAŁ SWOICH RYCERZY =
    Zawsze otaczał ich szacunkiem i troszczył się o ich byt materialny. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że siła państwa bierze się z siły oręża , a gdy tej siły zabrakło władcy nikt nie chce słuchać. Tak było i w Polsce ale tylko do powstania III RP. Ta władza wyjątkowo swoich żołnierzy nie lubi i robi wszystko żeby to było oczywiste. Nie ma chyba drugiego takiego państwa na świecie , które tak metodycznie i systematycznie niszczy swoje resorty siłowe. Ostatnio słychać pomysły żeby ich uprawnienia emerytalne zrównać z uprawnieniami małorolnych chłopów. Z drugiej strony mówi się, żeby zmniejszyć dla nich zasiłki chorobowe do 80% wynagrodzenia. Powszechnie powinno być jasne, że chory żołnierz to nie taki którego boli głowa, tylko najczęściej taki po wypadku na wojnie albo na ćwiczeniach i w czasie gdy choruje jego rodzina musi z czegoś żyć. Władza zachłystywała się tworzeniem narodowych sił rezerwy , do której brakuje chętnych , bo tylko głupi będzie chciał nadstawiać głowę i narażać życie za marne grosze i jeszcze przy braku poszanowania ze strony władzy. Droga władzo nigdy i nigdzie , żaden przywódca nie utrzymał się długo , jeżeli swoich rycerzy tak pozwolił poniewierać, czego i wam z całego serca życzę. Armia a kiedyś mówiło się rycerstwo to był czwarty stan, którego nikt nigdy nie kwestionował.

    Odpowiedz
  • Nie wszystko wygrane(2010-10-29 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy w zamian nie uderzą nas jakimiś nowymi lub zwiększonymi podatkami?

    Odpowiedz
  • Mądrość Tuska(2010-10-29 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Już są jaskółki: od stycznia 2011 wzrastają kilkanaście procent podatki od nieruchomości!

    Odpowiedz
  • Podatki musza wzrosnąć(2010-10-29 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Inne kraje wdrożyły ostre działania i od nich się nie ucieknie.
    Nie ma co kombinować bo zmiany sposobu liczenia deficytu nie zmniejszą.

    Odpowiedz
  • 6 lat w mumi to strata czasu(2010-10-29 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKU UWAŻAJ BO WERMACHT NADCHODZI !!!

    Odpowiedz
  • edi(2010-10-29 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo panie Premierze, tak trzymać!

    Odpowiedz
  • HEHEHE(2010-10-29 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    GŁUPICH NIE SIEJĄ - SAMI SIĘ RODZĄ - WYSTARCZY POCZYTAĆ KOMENTARZE "WSZYSTKOWIEDZĄCYCH"

    Odpowiedz
  • rozbawiny(2010-10-29 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    czyli dyzmy kupili sobie trochę czasu, dzięki któremu będą wciskać nam kit o mocarstwie jakim jesteśmy... ale ich elektorat już się raduje, sukces że ho ho ... :D

    Odpowiedz
  • bulba - Dziękujemy Łaskawco ! !(2010-10-29 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niemiecki postulat dotyczący odbierania prawa głosu takim państwom na unijnych naradach ministerialnych ma być przeanalizowany"

    - wystarczy tak ustalić wymogi dyscypliny budżetowej żeby okreslone kraje nie mogły ich spełnic i mozna w ten sposób pozbawic członka Unii prawa głosu na wiele lat.

    Odpowiedz
  • Helikopter(2010-10-30 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Merkel tupnie a tusk już podskakuje uahahahaha
    Ciąg dalszy oszukiwania durnego społeczeństwa trwa-na dług zamknąć oczy i go nie ma uahahaha

    Odpowiedz
  • Mądrość Tuska(2010-10-30 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to będzie sukces zobaczymy w grudniu, jak UE podejmie problem OFE. Dyplomatycznie temat przesunięto. Tusk natomiast wyszedł przed szereg i już zadeklarował poparcie swojej protektorce...

    Odpowiedz
  • POCZĄTEK KOŃCA EUROSAJUZA(2010-10-31 00:52) Zgłoś naruszenie 00

    DZIĘKI BOGU !!!

    Odpowiedz