Cyfrowy Polsat w najbliższych dniach przyspieszy internet. Netia zrobiła to wczoraj. To odpowiedź konkurentów na obniżkę cen przez Telekomunikację Polską.
Prędkości internetu oferowanego przez Cyfrowy Polsat, największej platformy satelitarnej na rynku, wzrosną z obecnych 21 Mb/s do blisko 29 Mb/s. Ale to nie koniec zmian na lepsze. Operator przyspieszy w przyszłości jeszcze bardziej, bo ma w planach skorzystanie z oferty LTE Mobylandu i CenterNetu, które pozwalają na przesył nawet do 150 Mb/s.
Wczoraj spółka oficjalnie ogłosiła nową ofertę – daje możliwość dostępu do internetu bez konieczności kupowania oferty telewizyjnej. Najtańszy pakiet to 29 zł.

Coraz szybciej

Wojna cenowa na rynku szybkiego internetu jest coraz ostrzejsza. Wczoraj zmian dokonał operator alternatywny Netia, który w ofercie promocyjnej, dostarczanej na bazie hurtowego dostępu do sieci TP (tzw. BSA), zwiększył prędkość z 1 Mb/s do 2 Mb/s, utrzymując cenę na tym samym poziomie co poprzednio – 49,90 zł.
– Widać wyraźny wzrost oczekiwań klientów co do prędkości łączy – mówi Artur Dominiak, dyrektor departamentu rozwoju i zarządzania produktami home i SOHO/SME w Netii. Dominiak podkreśla, że na własnej sieci i na uwolnionych liniach Telekomunikacji Polskiej oferuje prędkość 4 MB/s za 43,79 zł miesięcznie przy dwuletniej umowie.

To jeszcze nie koniec

To odpowiedź Netii na ruch lidera rynku Telekomunikacj Polskiej, która na początku października mocno obniżyła ceny Neostrady. Usługa staniała od 16 proc. do nawet 25 proc. w zależności od wybranego pakietu. Oferta dwumegowa przy dwuletniej umowie kosztuje 49,50 zł. 20 Mb/s staniało o 24 proc. do 63,25 zł.
Walka o rynek internetowy dopiero się rozkręca. Na ostatni ruch TP nie odpowiedziały na razie kablówki, którym operator próbuje odebrać rynek. Ich przewagą jest jednak to, że mogą zaoferować dużo wyższe prędkości.
Na koniec I półrocza TP była liderem rynku sprzedaży internetu, z 38,9-proc. udziałem.
Na drugim miejscu znalazła się Netia, która zwiększyła udziały do 10,7 proc., przeganiając UPC Polska, Multimedia Polska, Vectrę i Aster.