Polska może zostać bez gazu nawet przez pół roku

autor: Michał Duszczyk21.09.2010, 03:00

Gaz-System złożył wniosek o ograniczenie dostaw gazu dla polskiego przemysłu. Ma obowiązywać od 20 października. Zapasy w magazynach wyczerpią się po miesiącu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • ffd(2010-09-22 22:16) Zgłoś naruszenie 00

    Tusku sprzedał Polskę pod Smoleńskiem i teraz są tego efekty!!!

    Odpowiedz
  • ROBEN(2010-09-21 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    I kolejna ściema,straszenie narodu brakiem gazu a przed wyborami w listopadzie ogłoszą że gazu nie zabraknie dzięki dobrej pracy rządu i cudaka Tuska.
    Lemingi POlecą do urn i zagłosują na jedyną słuszną Partię Oszustów.
    Tylko PR.

    Odpowiedz
  • Ulka(2010-09-21 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Odpowiedzialnych za to należy niezwłocznie postawić przed sądem i obciążyć kosztami procesu a także wielomilionowym odszkodowaniem! Przy okazji pozbawić zajmowanych stanowisk bez możliwości wzięcia odprawy.

    To jest po prostu skandal!

    Odpowiedz
  • ftr(2010-09-21 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gazu w Polsce nie zabraknie itp.

    Jest kadencyjnosc jaka jest i jest oki.

    Odpowiedz
  • autor(2010-09-21 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Beda sie mscic za Zakajewa - trudno i tak warto bylo dac im pstryczka. Na szczescie mamy jeszcze wegiel wiec nie zamarzniemy ale za to moze wkoncu wezmiemy sie za alternatywne zrodla dostaw zamiast przed kazda zima zastanawiac sie co to bedzie

    Odpowiedz
  • bo my kochamy Gruzję i(2010-09-21 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że Czczeni nam troszkę tego gazu podeślą (nie mylić z gazem bojowym).

    Odpowiedz
  • lik(2010-09-21 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jak a nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - rozmowy z Rosją trwają.

    Odpowiedz
  • abc(2010-09-21 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Po co wam gaz?A sondaże poparcia dla PO już nie wystarczą?!

    Odpowiedz
  • Winę ponosi ten kto Pawlaka na rozmowy wysłał(2010-09-21 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Człowiek od rolnictwa i straży pożarnej nie może być kierowany do tak poważnych spraw. Poza tym my nie mamy żadnej strategii, wizji na przyszłość i każdy z polityków i każda z partii ma swoje mgliste plany.
    I na pustych gadkach o planach sprawy sie kończą.

    Odpowiedz
  • gość(2010-09-21 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    batiuszka Putin powoli zaciska pętlę na szyję Polaków. I kto po katastrofie w Smoleńsku nawoływał do miłowania moskali - chyba Gazeta Wyborcza?

    Odpowiedz
  • CZYTELNIK(2010-09-21 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    PRAWDA JESI INNA NIŻ MÓWI PO-PSL !!!
    Polscy negocjatorzy nie są pod ścianą:
    Wypowiedź Piotra Naimskiego, doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. bezpieczeństwa narodowego

    Media biją na alarm, PGNiG i Komisja Europejska ogłosiły, że Polsce od 20 października zabraknie gazu, wstrzymane zostaną dostawy. To jest nieodpowiedzialne, grozi paniką gospodarczą, paniką wśród klientów indywidualnych. Tak nie wolno robić. Stary kontrakt długoterminowy - kontrakt jamalski - jest w mocy, obowiązuje do 2022 roku i dostawy z tego kontraktu nie są w żaden sposób zagrożone. Mówimy o zwiększonej ilości, czyli ok. 2 mld metrów sześciennych, których Polska będzie potrzebowała do chwili uruchomienia gazoportu w Świnoujściu, tj. do 2014 roku. I to może być problem, przede wszystkim dla przemysłu chemicznego, ponieważ produkowanie nawozów azotowych wymaga gazu jako surowca. Ten surowiec dostają nasze zakłady chemiczne z kontraktu jamalskiego, ale jeżeli będzie mniej tego gazu, to można ten surowiec zastąpić czym innym, innymi związkami chemicznymi, które można kupić za granicą. Można je sprowadzić do Polski pociągami, bo to jest albo ciecz, albo towar sypki, jest to może trochę trudniejsze logistycznie i trochę droższe, ale nie jest to katastrofa dla przemysłu chemicznego. Polscy negocjatorzy nie są pod ścianą, to nie jest sytuacja dramatycznie przymusowa i trzeba zachowywać się racjonalnie.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-21 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    a tak Tfusek na kleczkach pokornie lizał dupe Putinowi

    Odpowiedz
  • qwa(2010-09-21 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    To co robili Pawlak z reszta bandy przez caly czas poczawszy od kryzysu z Ukraina.!!!

    Odpowiedz