PGNiG: Informujemy, że gazu zimą zabraknie

autor: Michał Duszczyk20.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 20.09.2010, 09:39

Już za miesiąc może zabraknąć gazu od Rosjan. Zapasy wystarczą na kilka tygodni. Innych dostawców nie mamy. PGNiG złożyła oficjalny dokument, w którym przyznaje, że w IV kwartale będą duże ograniczenia dostaw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • Yorg(2010-09-24 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    kupujta groch i baki puszczajta
    ruskim mamy gdzies

    Odpowiedz
  • bolek(2010-09-22 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    bravo Tusk!
    Jak się nie da od Rosjan to może choć odrobinę tego gazu by wyżebrać od boskiej Angeli, obywatelu TUSK?

    Odpowiedz
  • zzz(2010-09-20 21:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tak trzymać ! Unia wykończyła nam stocznie a jednocześnie finansowała banki i zaklady w starej unii. Teraz włączyła się w rozmowy polsko-rosyjskie dotyczące dostawy gazu a w efekcie doprowadzi do tego, że polska zostanie bez niego. Ona ( tzn. Niemcy i reszta starej unii ) wraz z rosją zakończy budowę rurociągu pod bałtykiem ( polacy w tej sprawie nie mają nic do powiedzenia ) i o dostawy gazu nie będzie się martwić . A durni polacy zostaną jak zwykle z rączką w nocniczku. Oj durni my durni !!!

    Odpowiedz
  • xxl(2010-09-20 18:42) Zgłoś naruszenie 00

    Czas najwyższy (nie kojarzyć z Korwinem Mikke-Mouse) pozbyć się Tuska i jego ekipy , jeżeli tego nie zrobimy prędko -to nasi wschodni przyjaciele zrobią to za nas w styczniu zakręcając kranik z gazem. Czy naprawdę tego chcemy ?

    Odpowiedz
  • xxl(2010-09-20 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Scenariusz jest w/g wiecznie spoconego strażaka jest następujący- To nic że wielki brat przymknie nam kurek z gazem, wybudujemy terminal gazowy w Świnoujściu. To nic że głębokość toru wodnego musi wynosić 14 m (a rosyjska rura w/g rosjan na SUWERENNYM terenie terytorium Polski nie może być zakopana głębiej NIŻ 11,5 m. -BO ONI PO PROSTU NIE CHCĄ!) Sytuacja do złudzenia przypomina lata sprzed II wojny Światowej i prowokacje III Rzeszy. Donald Tusk ze względu na dobre stosunki z Anielką Merkel nie zareaguje na tą bezprecedensową prowokację (także ze względu na pamięć dziadka z Wehrmachtu ) poza tym nasi zachodni przyjaciele sprzedadzą nam dowolna ilość gazu od swoich rosyjskich przyjaciół -w cenie powiększonej o drobną prowizję.Jest też asa w kieszeni -GAZ ŁUPKOWY KTÓRY ZASPOKOI POTRZEBY CAŁEJ EUROPY I POŁOWY AZJI- który to gaz został odkryty dzięki spoconemu strażakowi Pawlakowi. HURA !!!

    Odpowiedz
  • rewizor(2010-09-20 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    żałosny był prezes tłumacząc że zjeżdzili wszystkie firmy od wschodu i zachodu i nikt im gazu nie odsprzeda.Tak nas kochają i wg.słońca peru to objaw przyjażni i zrozumienia

    Odpowiedz
  • HAŃBA NARODU PRZEZ P.O.(2010-09-20 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    A teraz czas spalić tego idiotę Tuska,abyśmy mieli ciepło chociaż.Można jeszcze całego Tuska z kolesiami PO wsadzić do dupy Putinowi.Nareszcie Rosja Polski rząd czegoś nauczy.Do kamieniołomów wsadzić tych POwców,niech zapieprzają na oszukany naród.Od buraki ...
    A tych co to głosowali na tych oszustów,lać beysbolami i gnać przez Warszawę do Moskwy.

    Odpowiedz
  • gdzie(2010-09-20 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie się podziali ci, którzy krzyczeli, że rząd podpisuje umowę z Rosją mimo, że w Polsce jest gaz łupkowy?

    Odpowiedz
  • Autor(2010-09-20 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Z PGNiG wywalić tych, co przespali cały rok, a teraz ludzi straszą

    Odpowiedz
  • Piotr(2010-09-20 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    PAWLAK i TUSK oraz ich kumple nie potrafią policzyć ile trzeba od Rosjan gazu zakupić?
    Czas zatrudnić na ich miejsce prawdziwych facetów, takich z jajami, co o kraj i ludzi zadbają...
    Przecież to zwyczajna arytmetyka z pierwszej klasy szkoły podstawowej, zestawić zapotrzebowanie, takie jak co roku i zamówić !!!

    Odpowiedz
  • lol(2010-09-20 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mu gaz a on mi kuźwa zgasł.

    Odpowiedz
  • to prawda(2010-09-20 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 19

    Bardzo trafne i mądre rozwiązanie... Wprawdzie sam popełniłem ten błąd i poszedłem glosować anty wiadomo co i jako wyborcy powinno mi rownież odciąć się w ramach ograniczeń, ale zgadzam się! Należą mi się baty i kara za danie wiary zakichanym populistom.

    Na szczęscie już zaraz zą samorządowe - to może się zrehabiliytuję wcześniej,.

    Nigdy więcej na pijarowców i kłamców.

    Odpowiedz
  • Polak mały(2010-09-20 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to jeswt jak sie przymulonemu Waldusiowi z PSL pozwala na negocjacje...

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-09-20 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    w pierwszej kolejności powinni wyłączac gaz elektoratowi PO... oni przyjma to w prawdzie ze łzami w oczach, ale z uśmiechem na twarzy w ramach poparcia rządu Tfuska

    Odpowiedz
  • Olek(2010-09-20 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry, przewidujący, premier nie dał by się szantażować Putinowi. Ale gdy się jest chorym na władzę a przy tym tylko politykierkiem w krótkich majteczkach, no to mamy to, co mamy.

    Odpowiedz
  • Czeczenia da Polsce gaz ! Spoko !(2010-09-20 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    Fikajcie Ruskim, fikajcie Polaczkowie ... Nie gazem ale honorem sobie będziecie Polskę ogrzewać ... Boso ale w ostrogach. I z gilami pod nosem z zimna ... Organizujcie antyrosyjskie hucpy typu kongres samozwańczego i przez nikogo nie uznawanego rządu plemiennego terytorium. Może weźcie i zróbcie kongres Basków ? Hiszpania się ucieszy ... A na razie poroście Kadyrowa żeby dał Polsce gazu ...

    Odpowiedz
  • Do 14(2010-09-20 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    W tym sęk, że Buzio dużo rzecz podejmował i prawie wszystkie spaprał.
    Nie znam rzeczy którą by były premier Buzek wykonał dobrze.
    Co do gazociągu z Norwegii, to jest zwykły biznes - z tym, że nierentowny i nikt nie chciał w to wejść bo cena gazu norweskiego była zbyt wysoka do gazu rosyjskiego, a żaden rząd nie zdecydował się na dopłaty do tego "PSEUDOINTERESU"

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-09-20 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Aneks do umowy wynegocjowany przez Pawlaka nie był zły, porównując ten aneks do umowy podpisanej za czasów rządów pis.
    Rosjanie już dawno parafowali, podpisali, czy jak kto woli zatwierdzili umowę negocjowaną w tym roku przez Pawlaka.Piłeczka leżała po naszej polskiej stronie. Najpierw długo nasi politykierzy zwlekali z podpisaniem.
    Potem kilku polityków z po, zaczęło majstrować przy tej umowie. M.in. dzięki Saryusz-Wolskiemu zgłoszono wątpliwości do komisji europejskiej.
    Wyobraźcie sobie, że ta nowa umowa jest niezgodna z prawem unijnym, które będzie obowiązywać dopiero za około dwa lata! Ponieważ okres vacatio legis wynosi ponad dwa lata.
    Z drugiej strony nasi wielcy przyjaciele Ukraińcy blokują nam gaz z niemieckiego koncernu. Paranoja.
    Można by powiedzieć że to są problemy, które sobie sami załatwiliśmy. Bo Rosjanie już dawno zatwierdzili wynegocjowaną umowę, a nasi polscy eurodupotypowani donieśli na własny rząd do komisji europejskiej.
    Pozazdrościć takich polytyków.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-09-20 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to nie, znienawidzony przez Was, rząd Buzka, chciał budowy gazociągu z Norwegii do Polski? Zanim sprawa została sfinalizowana, wybraliście do rządzenia SLD! I mamy teraz efekty... Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • obywatel(2010-09-20 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    ...pieprzycie trzy po trzy ,żeby uzasadnić podwyżkę gazu...tylko głupcy dadzą się na to nabrać...

    Odpowiedz