Wprawdzie czołowi gracze się nie zmienili, jednak ich oferty – z całą pewnością. Doszło do całkowitego przetasowania w obu zestawieniach i na auta nowe, i na te używane. Zapoznaj się ze zmianami i wybierz ofertę najlepszą dla ciebie.

Kredyty na pojazd nowy

Doszło do istotnych zmian w kredytach na nowe pojazdy – przyjrzyjmy się im więc z bliska. Liderem pozostał mBank, ale teraz na 2. miejscu znalazł się Lukas Bank. Wśród 5 najlepszych kredytów na nowe auta pojawił się również Bank BPH. Między ofertami występują aktualnie znaczne różnice. Np. biorąc (przy rankingowych założeniach) kredyt w mBanku zapłacimy o 65 zł miesięcznie mniej niż w przypadku kredytu w Banku BPH.

Kredyt na pojazdy używane

Właściwie jedynie mBank zachował swoją ofertę z zeszłego miesiąca – co spowodowało skok o 1 pozycję w rankingu. Pozostałe banki pozmieniały swoje propozycje kredytowe dla klientów, a tym samym wyłonili się nowi liderzy - są nimi kolejno Lukas Bank, Fiat Bank i Bank BPH. Kredyty nie są jednak mocno zróżnicowane – przy naszych rankingowych założeniach różnica między najdroższym, a najtańszym kredytem w racie miesięcznej wyniosła zaledwie 21 zł! Jednak w skali 48 miesięcy jest wartość robi się niebagatelna bo aż – 1008 zł oszczędności.

Przyjrzyj się ofertom

Zwróćmy jednak uwagę na szczegóły poszczególnych ofert - Getin Bank oferuje przykładowo kredyt z oprocentowaniem 0%, przy założeniu, że po 12 miesiącach spłacimy całość kwoty naszego kredytu! Jeśli jesteś klientem mBanku i weźmiesz kredyt w euro, otrzymasz niższe o 2% oprocentowanie kredytu i prowizję na poziomie 2% w każdym przypadku. Jak widać, warto zapoznać się z ofertami, bo standardowo najtańsza niekoniecznie będzie najkorzystniejsza dla nas.

Porównywarka kredytów samochodowych - Nie Przepłacaj, porównaj i wybierz optymalny

Biorąc kredyt – pamiętaj!

Wybierając samochód używany, musisz liczyć się z wyższym oprocentowaniem. Aby móc wziąć jakikolwiek kredyt samochodowy, musisz również obowiązkowo wykupić AC – co tanią inwestycją nie będzie. Banki jednak wymagają cesji z polisy AC. Jeżeli do kupna samochodu nie brakuje Ci dużo pieniędzy, np. 5 000 zł, alternatywą dla kredytu samochodowego może okazać się kredyt w rachunku bieżącym – jest on zwykle nieco niżej oprocentowany, a ominiemy wszelkie formalności.

Z całą pewnością jednak, nie mając dużego wkładu własnego, kredyt samochodowy jest lepszą opcją od kredytu gotówkowego. Jest przede wszystkim niżej oprocentowany, a tym samym – tańszy dla klienta. Więc jeśli szykujesz się do kupna samochodu, przyjrzyj się ofertom – zwłaszcza banków samochodowych – i wybierz zgodnie z Twoimi potrzebami.

Zestawienie TOP 5 najlepszych kredytów samochodowych - auta nowe
Bank
Rata miesięczna
RRSO
mBank
869 zł
11,70 %
Lukas Bank 903 zł 13,50 %
Santander Consumer Bank 913 zł 14,10 %
Fiat Bank 934 zł 15,20 %
Bank BPH
949 zł
16,10 %
Założenia: auto nowe, rocznik 2010, cena pojazdu 50 000 PLN, kwota kredytu 40 000 PLN, okres spłaty 60 miesięcy, raty równe, prowizja wliczona w ratę. Dane porównywarki kredytów samochodowych TotalMoney.pl, stan na dzień 23 sierpnia 2010 r.


Zestawienie TOP 5 najlepszych kredytów samochodowych - auta używane
Bank
Rata miesięczna
RRSO
Lukas Bank 553 zł 15,80 %
Fiat Bank 558 zł 16,40 %
Bank BPH 565 zł 17,20 %
mBank 574 zł 18,20 %
Getin Bank
552 zł
18,20 %
Założenia: auto używane, rocznik 2006, cena pojazdu 30 000 PLN, kwota kredytu 20 000 PLN, okres spłaty 48 miesięcy, raty równe, prowizja wliczona w ratę. Dane porównywarki kredytów samochodowych TotalMoney.pl, stan na dzień 23 sierpnia 2010 r.