Zmiany w rankingu istotne, zarówno jeśli chodzi o kredyt na nowy pojazd, jak i używany. Przede wszystkim, nowy pojazd najbardziej opłaca się sfinansować kredytem w mBanku. Natomiast najlepszy kredyt na samochód używany proponuje nadal Getin Bank.

Czym różni się kredyt na samochód nowy od kredytu na używany? 

Decydując się na zakup samochodu, nieraz przychodzi nam zastanawiać się, czy są istotne różnice w kredytach dla tych dwóch kategorii pojazdów. Przede wszystkim, w pełni skredytujemy jedynie zakup pojazdu do maksymalnie 10 lat, ponieważ doliczając kilka lat spłaty kredytu, samochód będzie już ulicznym „staruszkiem”. Nie mając gotówki nie kupimy zatem samochodu kilkunastoletniego. 

Kredyt na pojazd używany jest zwykle również wyżej oprocentowany. Jednak w przeciwieństwie do nowych samochodów, okres spłaty będzie krótszy – im starszy pojazd, tym szybciej musimy uregulować naszą należność. W przypadku samochodów nowych kwoty kredytu będą wyższe, wydłuża się też okres spłaty.

PROMOCJA - tylko teraz 0% prowizji. Decyzja w 1h, do 120 rat. Zobacz!

Kredyt na nowy samochód

Najkorzystniejsze opcje kredytów samochodowych przedstawiają mBank, Getin Bank i Lukas Bank – czyli tzw. banki uniwersalne. Jednak Santander i Fiat Bank oferują w swoich kredytach korzystne promocje, np. w Santanderze otrzymamy obniżenie pierwszych czterech rat o połowę, zaś we Fiacie na wybrane modele samochodów obowiązuje niższe oprocentowanie.

Jeśli posiadamy środki na sfinansowanie połowy ceny pojazdu, możemy przemyśleć ofertę Getin Banku. Kredyt z oprocentowaniem 0%, a spłata jednorazowa na koniec okresu kredytowania (12 miesięcy).

TOP 5 Kredyt na nowe auto
BankRata miesięcznaRRSO
mBank86911,7%
Getin Bank89012,8%
Lukas Bank90313,5%
Santander Consumer Bank91314,1%
Fiat Bank93415,2%

Kredyt na samochód używany

Najlepsze okazały się oferty Getin Banku, Lukas Banku i Fiat Banku. Ponownie – warto przyjrzeć się ofercie banków samochodowych. Fiat Bank oferuje np. możliwość wzięcia promocyjnego Kredytu 3,99 – w krótkim okresie spłaty (12 miesięcy) oprocentowanie wyniesie jedynie 3,99%!

TOP 5 Kredyt na auto używane
Bank
Rata miesięczna
RRSO
Getin Bank
552
15,7%
Lukas Bank
553
15,8%
Fiat Bank
558
16,4%
Bank BPH
565
17,2%
mBank
574
18,2%

Lukas Bank obniża prowizję za kredyt, jeśli otworzymy w tym banku konto osobiste. Co więcej, decyzja kredytowa zapadnie w ciągu godziny od momentu złożenia wniosku o kredyt!

Szukasz kredytu na auto? Porównaj i wybierz najtańszy kredyt samochodowy

Jaki jest najkorzystniejszy wybór?

Jeżeli zamierzasz kupować samochód, a przeraża Cię ilość wymaganej dokumentacji i szanujesz swój czas – możesz zastanowić się nad wyborem samochodu u dilera lub w komisie. Wówczas sprzedawca zwykle upraszcza formalności i ogranicza ilość potrzebnych dokumentów do minimum. Niekoniecznie będzie to jednak kredyt najtańszy.

Korzystając z banków uniwersalnych musimy liczyć się z większą ilością spraw do załatwienia, jednak kredyt w nich może okazać się dla nas korzystniejszy finansowo. Należy przy tym pamiętać, że jeśli posiadamy dłuższy czas rachunek w banku uniwersalnym, udzielającym kredytów na samochody, warto spytać o ich ofertę i negocjować – zwykle możemy otrzymać lepsze warunki.