Polsat powiększy swoje portfolio kanałów sportowych. Stacja chce uruchomić ogólnoświatowy kanał telewizyjny o siatkówce.
Stacja od lat jest kojarzona z tym sportem. Na antenie Polsatu Sport transmisje z polskiej PlusLigi mężczyzn należą do najpopularniejszych.
Teraz Polsat chce poszerzyć grono swoich odbiorców, tworząc kanał na wzór Eurosportu odbieranego w kilkudziesięciu krajach świata.
W ofercie programowej miałyby pojawić się najlepsze siatkarskie ligi świata – rosyjska, brazylijska, włoska, japońska czy polska. Prezentowane byłyby też relacje z turniejów międzynarodowych. Program miałby zostać podzielony na bloki dopasowane do różnych stref czasowych.
Stacja Zygmunta Solorza-Żaka prowadzi już rozmowy z Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej, Europejską Konfederacją Piłki Siatkowej i federacjami innych krajów.
Zapowiedź stworzenia telewizji o siatkówce to kolejny etap inwestycji Solorza-Żaka w kanały tematyczne. Poza kanałem siatkarskim jego stacja planuje bowiem uruchomienie telewizji muzycznej dedykowanej głównie młodzieży oraz sportowego kanału informacyjnego Polsat Sport News.
rup