Unia może skorygować nam dług publiczny

autor: Grzegorz Osiecki, Bartosz Marczuk13.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.08.2010, 09:18

Jesteśmy bliżej przekonania Brukseli, by inaczej przeliczać dług publiczny. Według nowej klasyfikacji wyniósłby on w grudniu 2009 r. nie 50, ale 36,6 proc. PKB. Natomiast tegoroczny – według naszych szacunków – zmniejszyłby się z 52,5 do 37 proc. PKB

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • Moim zdaniem Donald Tusk to tchórz(2010-08-13 07:10) Zgłoś naruszenie 00

    i POlityczny złodziej gdyż nie ma ON odwagi zapytać się swolego kolesia Liberała J Buzka skąd On i jego Rząd wzięli pieniądze (komu zabrali) na 5 letnie super urlopy górnicze ze wszelkimi przywilejami ( w ramach obłąkanej reformy górnictwa) i i dlaczego teraz z ZUSu są tym górnikom po tych urlopach z zaliczeniem ich do stażu pracy górniczej -dlaczego są finansowane emerytury górnicze na które Ci górnicy nigdy nie zapracowali . Nie ma odwagi rozliczyć Buzka ale miał "odwagę" podpuścić większość społeczeństwa przeciwko mniejszości zatrudnionej w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy i okraść Ich z przywileju wcześniejszej emerytury.Don opowiadał w TV POdpuszczając społeczeństwo ,że dotychczas zatrudnieni w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy nie odprowadzali dodatkowych składek i nawet gdy pracowali już po 25-30 lat w tych warunkach należy Im te uprawnienia odebrać -- a NASTĘPNIE zaczął wyprzedawać państwowe zakłady pracy budowane onegdaj w przeszłości z zysków wypracowywanych właśnie przez tak zatrudnionych, gdyż zamiast odprowadzać dodatkowe składki- budżet inkasował te pieniądze za Nich jako zyski!
    No ale bezczelność DONALDA TUSKA równa się propagandzie GEBEL-WSKIEJ!

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-13 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    znowu sztuczki księgowe by wykazać sie "sukcesami"?

    Odpowiedz
  • ogórek_zielony(2010-08-13 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    I co z tego wynika - nie ważny wynik głosowania - ważne kto liczy głosy :D:D:D

    Jak wg nowych wyliczeń znowu zaczną zbliżać się do 55% - to sobie Konstytucję pozmieniają wedle widzimisię i będzie dobrze. Zrobią powiedzmy 65% a potem? a co nas obchodzi co potem, potem rządy przejmie opozycja i zwali się wszsystko na nich. To jest typowe myślemia polskiej "żony" stanu - bo mężów stanu z prawdziwego zdarzenia u nas już dawno nie ma ...

    Mikke od dawna mówi o tym by zapisać w Konstytucji iż wszelkie majstrowanie przy podatkach może wejść w życie dopiero po 4 latach od uchwalenia zmiany ... odechciałoby się politykierom poprawiania podatków z dnia na dzień ... ale kto by wtedy kombinował przy naszych kieszeniach ...

    Odpowiedz
  • nie dla partaczy(2010-08-13 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    To się nazywa kreatywna księgowość.Gdyby PO dobrze pokombinowało to może wyjść, że to jeszcze inni nam muszą oddać kasę.Do czego to prowadzi nie trzaba dodawać!

    Odpowiedz
  • just(2010-08-13 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widzę, wszyscy tu wypowiadajacy się to wybitni ekonomiści. Właściwie tylko jeden z was zadał sensowne pytanie, tj. 1 osoba, chociaż szkoda, że bardzo napastliwe.

    Odpowiedz
  • do JUST i innych(2010-08-13 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    a to proste dlaczego napastliwie : On wysłał Go na Ciepłą POsadkę do Unii zamiast wsadzić tam gdzie jego miejsce czyli do pierdla!

    Odpowiedz
  • Janeczek(2010-08-13 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kuglarskie sztuczki przy wyliczaniu zadłużenia - zadłużenia nie zmniejszy !
    Od paru dni zadłużenie przybywa w tempie 8mln/ godz , a tylko na odseki od obecnego zadłużenia trzeba będzie w budżecie na 2011r. przeznaczyć 49 mld !!!

    Odpowiedz
  • guzik(2010-08-13 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    tonący, brzytwy się chwyta

    Odpowiedz
  • Olek(2010-08-13 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Takie liczenie długu całkowicie satysfakcjonuje lemingów. Oni maja małe móżdżki i Tusk to wykorzystuje. Co ciekawe, to doskonale zdaje egzamin.
    Na tym polega mądrość Tuska. A lemingom gratuluję zadowolenia.

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-13 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Powinien byc inaczej liczony dlug publiczny. No i jesli by doszlo do jego zmniejszenia do 37% nalezaloby powoli ten dlug zmniejszac co na pewno wiarygodnosc polski by zwiekszylo itd.

    TU-154 byl w dyspozycji rzadu, ale samolot do rzadu nie nalezal. Śp. Pan Prezydent Lech Kaczynski poprosil o samolot do Smolenska wobec tego rzad jaki mial w swojej dyspozycji udostepnil jaki posiadal. Byly jeszcze iiły ale rzad dysponowal w kwietniu TU-154. Co zas tyczy sie samolotu ktory uderzyl o drzewo. Duza szybkosc samolotu i mocne drzewa o ktore uderzyl samolot spowodowaly ze skrzydlo odpadlo a smolot zrobil obrot i rozbil sie o ziemie. Przy uderzeniu skrzydla w drzewo silnik lewego skrzydla przestal dzialac co spowodowalo ze rowniez prawy silnik prawego skrzydla przestal dzialac. Jesli byla duza sila lotu samolotu to wynika z tego ze nawet najmocniejszy metal moze ogromnej sily uderzenia nie wytrzymac zwlaszcza ze TU-154 mial duza szybkosc. Na wysokosci 50 metrow niewiele mozna zrobic.

    Odpowiedz
  • ajatolach(2010-08-13 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    A czym to szanowni dyskutanci zarządzali w swoim życiu, że tak dobrze wiedzą jak należy zarządzać finansami państwa? Może zarządzali chociaż finansami kiosku z guzikami? Bo taka brawurowa krytyka rządu, a szczególnie ta impertynencka zastanawia i sugeruje, że rad udzielają dyletanci ekonomiczni. Więc spokojnie. Siedzący w temacie rządowcy lepiej wiedzą, bo to oni mają wszelkie potrzebne informacje a dyskutancii budują opinie, bo coś tam słyszeli. Dajcie sobie siana, bo rząd każdy zrobi to co będzie musiał.Inaczej trafi przed Trybunał Stanu.

    Odpowiedz
  • do ajatolacha -zarządzamy naszym osobistym mieniem(2010-08-13 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    i to czesto również w czasie niedostatku i robimy to dobrze ,sprawiedliwie i uczciwie starając sie nikogo nie krzywdzić i oszukiwać .
    Odwrotnie niż ten Rząd który zwyczajnie marnotrawi ,niszczy i często okrada!

    Odpowiedz
  • shaqu(2010-08-13 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ja w mojej firmie i moim budżecie domowym mam sporą nadwyżkę.

    Rząd Tusk przez rok potrafi zadłużyć Polskę na około 100 000 000 000 zł, które będą spłacały wnuki naszych wnuków.

    Za same prowizje jakie kasują instytucje finansowe i banki od udzielonych Polsce pożyczek moglibyśmy wybudować sieć autostrad jak jest w Niemczech i kierowcy nie musieliby płacić za przejazd.

    Odpowiedz
  • historyk(2010-08-14 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Nie czytam tego tekstu , bo wiadomo kazdemu , rązsadnemu człowiekowi ,co i jak w tym całym Cyrku,zwanym Eurolandem. Dawniej podobny Cyrk zwał się EWG i RWPG.
    Były jeszcze Nato i układ Warszawski. Zostało Nato . Ale główne skrzypce graja niestety zawsze cwaniacy od Kasy. I tak mędrkują , tak główkują , aby ten cały Bajzel nie rozp...ł sie w drzazgi.
    A przeciez to wszystko jest wirtualne, wystarczy iskra /takze nieraz planowana/ i robi sie bajzel ,
    Na tym jedni traca , drudzy zyskują . Nie wiemy dokładnie , kto zyskuje , bo kto traci to wiadomo !!!
    W przyrodzie nic nie ginie , tylko zmienia właściciela, a jak faktycznie mamy do czynienia z realnymi wartosciami , to gdzies to musi sie znajdować , a jak ten cały nasz bajzel jest wirtualny , to nalezy zastanowic jak to długo jeszcze potrwa i kto faktycznie tym cyrkiem kieruję / z imienia i nazwiska /.

    Przypominam ,ze niedawno pewien nawiedzony obrońca Krzyza napominał o tym ,ze niektórzy z tych , co usuną Krzyż , mogą znależć sie na gałeziach drzewek .
    Oby nie znalezli sie inni , którzy znajdą winnych za ten bajzel w finansach świata i poszukają odpowiednich drzewek do odpowiednich czynności , znanych pod rożną nazwą , takze pod nazwą"krzyzowanie ", palowanie itd.

    Odpowiedz
  • qqq(2010-08-16 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Autor artykułu powinien umieć odróżniać procenty od punktów procentowych.

    Odpowiedz