Zainteresowanie leasingiem firm z sektora MSP rośnie. Z roku na rok ze względu na znaczny pakiet korzyści dla przedsiębiorstw leasing staje się jedną z najbardziej popularnych opcji finansowania inwestycji.
Optymalizacja podatkowa, coraz dłuższa lista finansowanych przedmiotów, prosta procedura akceptacji oraz ograniczone wymogi formalne to tylko kilka z głównych zalet tego instrumentu finansowego.

Dla każdej branży

Firmy leasingowe, dla których podstawowym zabezpieczeniem umowy jest sam leasingowany przedmiot, systematycznie analizują sytuację rynkową poszczególnych gałęzi gospodarki. Dzięki temu tworzą dla przedsiębiorstw działających w tych branżach indywidualne procedury akceptacji, które uwzględniając specyfikę danego rynku pozwalają na sfinansowanie w prosty sposób nawet bardzo specjalistycznych maszyn i urządzeń. Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorca z pomocą firmy leasingowej może zrealizować szeroki wachlarz inwestycji, począwszy od wózka widłowego, a skończywszy na zaawansowanej technologicznie linii produkcyjnej.
Leasingodawcy chętnie angażują się w transakcje w wielu sektorach gospodarki. Chlebem powszednim są maszyny budowlane, drogowe, poligraficzne, maszyny i urządzenia medyczne, maszyny do obróbki metalu i drewna, do przetwórstwa tworzyw sztucznych, dla przemysłu spożywczego, w tym też piekarniczego, a także wiele innych. Warto też wspomnieć, że swoje miejsce na rynku leasingu znajdują nietypowe w skali kraju projekty inwestycyjne o znacznych wartościach, sięgających nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Warunki leasingu stworzone pod wymienione wyżej przedmioty pozwalają na przygotowanie oferty uwzględniającej bieżącą sytuację klienta, ewentualną sezonowość jego przychodów przy atrakcyjnej opłacie wstępnej.
Równie ciekawa jest oferta leasingu dla transportu ciężkiego. Tu również przedstawiciele sektora MSP mogą liczyć na elastyczne warunki finansowania ciągników siodłowych, samochodów ciężarowych o masie wyższej niż 3,5 tony oraz wszelkiego rodzaju naczep i przyczep. Procedura akceptacji niewiele odbiega od kryteriów w przypadku samochodów osobowych, dzięki czemu pozyskanie wybranego środka transportu jest stosunkowo sprawnym i łatwym procesem.

Szybko i łatwo

Leasing samochodów osobowych to wyjątkowo prosty i dostępny dla wielu przedsiębiorców produkt. Oferta leasingu pojazdów jest najbardziej liberalna pod względem kryteriów akceptacji nawet wobec początkujących firm. Dziś na rynku bez problemu można znaleźć oferty leasingodawców na samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony DMC, przy których wkład własny nie przekracza 5 proc., a dopuszczalny przez firmy leasingowe zakres wartości środka pozwala na zakup zarówno małego, miejskiego auta dla pracownika, jak i pojazdu wysokiej klasy dla menedżera. Do tego szybka procedura akceptacji i minimalny zakres wymaganych dokumentów pozwalają w krótkim czasie cieszyć się z nowego auta. Na taki komfort pozwala m.in. produkt TEMPO w ofercie Millennium Leasing, gdzie z możliwości użytkowania samochodu może skorzystać również nowo powstała firma.
Warto jeszcze wspomnieć o kolejnym, zyskującym systematycznie na popularności wśród przedsiębiorców produkcie, jakim jest leasing nieruchomości. To instrument finansowy skierowany do firm będących właścicielami nieruchomości lub dopiero chcących je zakupić.
Produkt pozwala na finansowanie budynków i lokali biurowych, usługowych, handlowych, hal magazynowych, obiektów rekreacyjnych oraz centrów logistycznych zarówno użytkowanych na własne potrzeby, jak i przeznaczonych na wynajem.