Poczta Polska. Tu kartą się nie płaci

autor: Mirosław Kuk25.06.2010, 08:37; Aktualizacja: 25.06.2010, 16:06

Polacy mają w portfelach ponad 30 mln kart płatniczych. Ciągle rośnie liczba miejsc, w których można zapłacić kartą. Jest jednak miejsce, gdzie to tylko zawadzający w kieszeni, plastikowy śmieć. To Poczta Polska. Tu nie można ich używać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • t105n(2010-06-25 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, są też ludzie, którzy mają konto bankowe i zamiast puścić przelewy z prowizją po 0 lub 50 gr za sztukę, to wybierają gotówkę, idą na pocztę i płacą prowizję po 2,5 zł za sztukę.
    Poczta powinna też policzyć nie tylko koszty przyjmowania płatności kartą, ale także oszczędności, np. ograniczenie ryzyk związanych z przechowywaniem i konwojowaniem gotówki oraz przyjęciem fałszywych banknotów.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2010-06-25 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Proste pytanie prosta odpowiedź opłata intercharge conajmniej 6 razy większa niż za zachodnią granicą. Nic dodać nic ująć.

    Odpowiedz
  • boy(2010-06-25 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    ... bo to Poczta Polska S.A. ... właśnie. Tam nic się nie opłaca od lat.

    Odpowiedz
  • kaki(2010-06-25 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    Spoleczenstwo decyduje gdzie chce oplacac rachunki.

    Odpowiedz
  • dede(2010-06-25 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzić konkurencję w usługach pocztowych i problem sam się rozwiąże.

    Odpowiedz
  • KLON(2010-06-25 23:48) Zgłoś naruszenie 00

    niech to zrobią a wrócą młodzi Klienci

    Odpowiedz
  • Black(2010-06-26 00:50) Zgłoś naruszenie 00

    opłaca się jedynie zmiana loga i całego związanego z tym ekwipunku etc. :)

    Odpowiedz
  • bob(2010-06-26 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    w biedronce też nie można płacić kartą a wszyscy tam jakoś kupują. nażekanie na pocztę polską jest ostatnio modne a jej konkurencja uchodzi za święte krowy. jaki kraj takie wsparcie dla narodowego operatpra...

    Odpowiedz
  • tryblinka(2010-06-27 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Na PKP jest to samo.

    Odpowiedz
  • Kryniu77(2010-06-27 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    re do kolegi Boba:
    Dyskonty spożywcze( tu wspomniana Biedronka )w swoich zalożeniach strategicznych mają sprzedaż towarów o mniejszym asortymencie i po niższych cenach.Jeżeli już porównałeś Biedronkę i PP to dlaczego nie napisałeś,że w Biedronce jest TANIO a w urzędach pocztowych DROGO,w porównaniu z konkurencją.Cena,nieterminowość przesyłek,wzrastająca ilość reklamacji,kolejki w urzędach są jednymi z wyznaczników,,modnego narzekania''.Klienci widzą jak MOŻE być u konkurencji ,a jak JESTw urzędach i mają prawo do niezadowolenia.Jeżeli twierdzisz,że narzekanie na PP jest nieuzasadnione, to zadajesz kłam rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • zdegustowany(2012-12-04 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem zdumiony, że nie mogłem na poczcie w Warszawie ! zapłacić kartą kredytową. Jedynie poprzez wypłatę pieniędzy i zapłatą gotówką. Mimo, że wejście na pocztę oklejone jest wzorami kart. Niepotrzebnie stałem w kolejce. Zrezygnowałem z zakupu, bo bankomat mam pod domem. I to bezprowizyjny ! A kartę miejską za gotówkę mogę doładować w kiosku na rogu, bez stania w kolejce.

    Odpowiedz