Cena maksymalna akcji PZU w ofercie publicznej wynosi 312,50 zł, poinformowała spółka w poniedziałek. Oznacza to, że wartość IPO tej spółki wyniesie ok. 8.068 mln zł brutto. Debiut największego ubezpieczyciela planowany jest na ok. 14 maja.

"Zasady składania zapisów: Każdy Inwestor Indywidualny może złożyć tylko jeden zapis na akcje, Minimalna wielkość zapisu to 3 akcje, maksymalna to 30 akcji. Zapis składany jest po cenie 312,50 PLN" - podał Dom Maklerski PKO BP, pełniący rolę oferującego, w komunikacie na stronie internetowej.

W ramach oferty akcjonariusze PZU - Eureko oraz Kappa (spółka celowa należąca do Eureko B.V. oraz Skarbu Państwa, utworzona na potrzeby oferty) planują sprzedać akcje reprezentujące 21,9% kapitału zakładowego PZU (18.911.153 akcje). Z tego 14,9% akcji oferuje Kappa, a 7% - Eureko. Dodatkowo, Eureko może zaoferować 3%, a Skarb Państwa - do 5% akcji PZU. W sumie oferta obejmuje do 29,9% akcji (do 25.819.337 szt.).

Zapisy na akcje PZU w transzy inwestorów detalicznych w ofercie - obejmującej w sumie do 29,9% kapitału tej spółki - rozpoczną się we wtorek, 20 kwietnia, równocześnie z budową księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. W dniach 20-28 kwietnia odbędą się zapisy na akcje wśród inwestorów indywidualnych, na okres 20-26 kwietnia zaplanowano zapisy wśród osób uprawnionych.

Reklama

Inwestorzy indywidualni oraz osoby uprawnione (m.in. agenci PZU, pracownicy spółek z grupy, którzy nie byli uprawnienie do objęcia akcji bezpłatnych) będą mogli złożyć zapisy na maksymalnie 6 mln akcji. Ponadto każda uprawniona osoba będzie mogła złożyć zapis dodatkowo na max. 50 akcji, objętych 3-letnim lock-upem.

Inwestorzy indywidualni, którzy nabędą akcje PZU i nie sprzedadzą ich przez rok od dnia debiutu na GPW, otrzymają zniżkę wysokości 100 zł na zakup produktów spółki.

W poniedziałek zarząd PZU rozpoczął budowę księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. W planach jest 555 spotkań na trzech kontynentach.

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa od 20 do 29 kwietnia. Po jej zakończeniu 29 kwietnia zostanie ogłoszona ostateczna cena oferty i zostanie dokonany podział oferowanych akcji na transze.

W dniach 30 kwietnia - 5 maja odbędą się zapisy wśród inwestorów instytucjonalnych. A na 6 maja zaplanowano ich przydział. Debiut przewidywany jest na 14 maja.