Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Sądowego, prezesem Lurena Investment jest Paweł Szymański, bliski współpracownik Igora Chalupca. Obaj pełnią funkcję partnerów w firmie Icentis Corporate Solutions, specjalizującej się m.in. w fuzjach i przejęciach. Gdy w latach 2004–2007 Igor Chalupec był prezesem Orlenu, Paweł Szymański pełnił wtedy funkcję członka zarządu, a następnie wiceprezesa paliwowej spółki.

Lurena Investments bada już księgi finansowe Ruchu

Resort skarbu nie chce ujawnić, jakiego inwestora reprezentuje Lurena Investments.

– Mamy jednak wszelkie gwarancje – zapewnia Maciej Wewiór, rzecznik ministerstwa.

Spekuluje się, że mogą to być fundusze lub gracz branżowy. Paweł Szymański odmówił jednak komentarzy w tej sprawie do czasu zakończenia procesu transakcyjnego.

– Nic więcej nie możemy na razie powiedzieć – dodał w rozmowie z „DGP” Igor Chalupec, prezes i partner firmy Icentis.

Oprócz Lurena Investments prywatyzacją Ruchu (Skarb Państwa chce sprzedać 52,66 proc. udziałów) jest zainteresowany fundusz NFI Jupiter, należący do Grzegorza Hajdarowicza, wydawcy „Przekroju”.

– To ciekawa spółka i mamy pomysł, jak ją wyprowadzić na prostą. Traktujemy ją czysto inwestycyjnie – powiedział „DGP” Jarosław Knap, doradca NFI Jupiter.

Trzecim graczem walczącym o Ruch jest Mennica, która przedłużyła wezwanie na akcje Ruchu do 21 kwietnia. Za jedną akcję oferuje 8,3 zł.

268,3 mln zł chce zapłacić za akcje Ruchu Mennica Państwowa