W jaki sposób zwrócić uwagę klienta na inwestycję? Sposobów jest wiele. Na ciekawe rozwiązanie zdecydowała się spółka J.W. Construction, która wprowadziła program sprzedaży mieszkań „Najpierw zamieszkaj – potem kup”.

Nowa akcja promocyjna ruszyła w tym miesiącu. Umożliwia ona klientowi wynajem lokalu od dewelopera i daje do 1,5 roku na decyzję o jego zakupie. W zależności od momentu podjęcia przez klienta decyzji o wykupie wynajmowanego mieszkania deweloper proponuje bonus cenowy stanowiący częściowy zwrot poniesionego kosztu najmu.

Deweloper przygotował niewielką pulę mieszkań dostępnych w ramach programu, które znajdują się w dwóch lokalizacjach. Pierwsza z nich to Górczewska Park na Woli, druga to położone na Białołęce osiedle Lewandów Park II. Mieszkania w programie „Najpierw zamieszkaj – potem kup” dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy zakłada zamieszkanie w lokalu wykończonym pod klucz, drugi przekazanie klientowi mieszkania w stanie deweloperskim. Cena wynajmu w zależności od lokalizacji i metrażu waha się od 1500 zł do 3300 zł miesięcznie. Program zakłada między innymi, że osoby, które zdecydują się wykupić wynajmowane mieszkanie w okresie od pierwszego do szóstego miesiąca, od momentu wprowadzenia otrzymają zwrot 75 procent kosztów dotychczasowego wynajmu. Jeśli natomiast postanowią kupić je w okresie od siódmego miesiąca do roku, to mogą liczyć na redukcję kosztów wynajmu o połowę. Zwrot kosztów wynajęcia o 25 proc. otrzymają klienci, którzy wykupią mieszkanie od 13. miesiąca od wprowadzenia do 1,5 roku.

– To program między innymi dla klientów, którzy nie mają czasu na urządzanie mieszkania, a chcą wprowadzić się od zaraz do gotowego do zamieszkania lokalu – komentuje Tomasz Panabażys z zarządu J.W. Construction Holding.

tsg