Po tym, jak firmy ubezpieczeniowe odkryły zalety reklam w internecie, teraz sięgają po kolejne nowinki. Aviva, jako pierwszy z dużych ubezpieczycieli, będzie łowiła klientów przez komórki.
Wczoraj Aviva, jako pierwszy gracz na rynku, zaczęła sprzedaż ubezpieczeń samochodowych za pomocą reklam, które zobaczyć mogą tylko osoby korzystające z internetu w komórkach. Kampania ruszyła w OnetLajt, a wkrótce pojawi się w kolejnych serwisach. Branża reklamowa jest przekonana, że w ślad za Avivą pójdą kolejne firmy, bo przybywa właścicieli telefonów pozwalających na wygodne korzystanie z internetu.
– Szacuje się, że dziś jest to już 2–3 mln osób miesięcznie. To już spora grupa klientów, o którą warto powalczyć. Z czasem będzie ona coraz większa – mówi Jacek Pasławski, prezes Novem, firmy marketingu internetowego przygotowującej kampanię dla Avivy.
Elżbieta Wójcik, wiceprezes Avivy, mówi, że z obserwacji firmy wynika, że osoby korzystające z internetu w komórkach są też bardziej otwarte na nowoczesne usługi.
– Jeżeli kampania przyniesie satysfakcjonujące wyniki, na stałe włączymy internet mobilny do naszych działań komunikacyjnych – podkreśliła Elżbieta Wójcik.
Jak to wygląda w praktyce? Osoby przeglądające mobilne wersje serwisów internetowych zobaczą reklamę Avivy. Po kliknięciu na nią, klient zostaje przekierowany na specjalnie przygotowaną stronę, gdzie może zostawić swój numer telefonu lub od razu połączyć się z konsultantem firmy. Ilu klientów chce pozyskać w ten sposób Aviva?
– Wszystko zależy od tego, ile osób kliknie i skontaktuje się z ubezpieczycielem, który zapłaci tylko za efekty – tłumaczy Jacek Pasławski.

Więcej informacji: Polisy będzie można kupować przez komórkę.