Nowe konto BZ WBK jest bez opłat, o ile na rachunek wpływa co miesiąc 1 tys. zł. To niewiele, zważywszy że np. agresywnie pozyskujący klientów Alior Bank limit ustanowił na 2 tys. zł (1 tys. zł w przypadku osób do 24 roku życia). Podobnie jak przypadku Aliora opłata jest pobierana za kartę – wynosi 3 zł miesięcznie. Bank jednak zwraca 1 proc. wydatków poniesionych za jej pomocą. Płatne są za to przelewy internetowe (0,5 zł).

– Z naszych badań wynikało, że klienci, którzy nie mają konta w BZ WBK, byliby je skłonni otworzyć dla bezpłatnych bankomatów i zwrotu 1 proc. od wszystkich płatności kartą – mówi Marcin Pawłowski, odpowiedzialny za produkty detaliczne w banku.

Do założenia nowego konta będzie przekonywał Gerard Depardieu, który jest kolejną gwiazdą zagraniczną zatrudnioną przez BZ WBK. Wcześniej do korzystania z usług banku zachęcali John Cleese, Leo Beenhakker i Danny DeVito. Z badań banku wynika, że w okresie kampanii średnia dzienna liczba pozyskiwanych klientów wzrastała od kilku do ponad 20 proc.

Więcej informacji: Darmowe bankomaty i prowadzenie konta - banki coraz agresywniej walczą o klientów.

forsal.pl