Największą popularnością wśród kupujących walentynkowe prezenty cieszą się kartki z melodyjkami, różnej wielkości serca, obowiązkowo czerwone, poduszki w tym kształcie z nadrukiem romantycznego wyznania, serduszka-lizaki. Dobrze sprzedają się także szkatułki na biżuterię dla dziewcząt, a dla chłopców bokserki z dowcipnymi rysunkami. "Dobry prezent to wydatek 50-70 złotych" - mówi pani Ewelina ze stoiska z pamiątkami Domu Handlowego "Tęcza" z Kielcach.

Zainteresowaniem kupujących prezenty walentynkowe cieszy się także bielizna, m.in. halki w serduszka, czerwone gorsety czy koronkowe majteczki oraz maskotki, misie, ramki na zdjęcia, kubeczki z napisem "Kocham Cię", lizaki w kształcie serca lub misia z miłosnym wyznaniem, a także biżuteria.

W Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskim), które posiada najbardziej znane w kraju relikwie św. Walentego i reklamuje się jako "miasto zakochanych", przebojem są wypieki dla zakochanych. Tylko 14 lutego można kupić ciastka i bułki w kształcie serca, z dodatkiem lubczyku, uchodzącego za afrodyzjak. Goście walentynkowych imprez będą mogli nabyć także okolicznościowe pamiątki, m.in.: koszulki z nadrukiem, długopisy z sercem, breloczki i kubki w kształcie serca. Nowością są także figurki - zakochane anioły.

Większość olsztyńskich sklepów z okazji walentynek przygotowała specjalne stoiska z upominkami dla zakochanych. Znalazły się na nich m.in. gotowe bukiety żywych kwiatów opatrzone czerwonym serduszkiem oraz pluszowe misie z dedykacją "I love you".