Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. W wielu województwach znajdują się już specjalne hotele dla psów. Zwierzaki zostają tam otoczone fachową opieką, aktywnie wypoczywają i pewnie bawią się nie gorzej od swoich właścicieli na stoku.

Niżej przedstawiamy trzy placówki, których oferty uznaliśmy za najciekawsze.

Pensjonat dla psów u „zoopsychologa”

Właściciele na stronie internetowej pensjonatu (www.pensjonat.zoopsycholog.eu) chwalą się, że nie tylko otoczą naszego zwierzak troskliwa opieką, ale również skorygują jego niepożądane zachowania, stosując muzykoterapię i masaż. Zbyt aktywnemu czworonogowi można natomiast zafundować terapię nadaktywności, czyli ćwiczenia na placu treningowym z przeszkodami.

Doba w pensjonacie u „zoopsychologa” kosztuje od 27 do 72 złotych. Cena uzależniona jest masy psa i długości pobytu czworonoga w hotelu. Im dłużej, tym taniej.
Pupile nocują w ogrzewanym budynku. W hotelu może przebywać maksymalnie dziewięć psów.
Wysyłając zwierzaka do pensjonatu, należy pamiętać, by do walizki czworonoga spakować książeczkę zdrowia psa, smycz, kaganiec, obrożę, ręcznik, zabawki i karmę na cały pobyt.

Pensjonat znajduje się w odległości 20 kilometrów od granic Warszawy. Właściciele zapraszają do hotelu wyłącznie psy łagodne.