Z informacji zebranych przez DGP w bankach wynika, że choć z kredytu korzysta ponad połowa właścicieli kart kredytowych, to jednak zazwyczaj ok. 20-30 proc. klientów spłaca zadłużenie w terminie. Z myślą o nich przygotowaliśmy wraz z firmą Expander zestawienie kart dla skąpców – czyli takich, które pozwolą cieszyć się kredytem za darmo, a nawet zarobić na korzystaniu z karty.

0 zł, ale przez rok

Wiele banków kusi klientów promocjami, oferując pierwszy rok użytkowania karty za darmo.

– Banki nie pobierają opłaty przez pierwszy rok z nadzieją, że w przyszłości produkt będzie im przynosił zyski – mówi Jarosław Sadowski, analityk Expandera.

Oczywiście, przed upływem roku można z karty zrezygnować i przenieść się do innego banku, ale jest dość uciążliwe.

- Lepiej poszukać oferty, w której karta jest za darmo przez cały czas – radzi ekspert Expandera. Warunek jest zazwyczaj jeden: karta musi być aktywnie użytkowana, czyli trzeba jej użyć kilka razy w miesiącu lub też przeprowadzić transakcje o określonej wartości np. 1 tys. zł. Niektóre banki pozwalają wybrać wysokość opłaty rocznej.

– Proponujemy klientom trzy wysokości opłat powiązane z oprocentowaniem kredytu na karcie. Jeżeli klient chce mieć niższą opłatę, będzie miał wyższe oprocentowanie – mówi Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku.

Zobacz pełną treść: Korzystając z karty kredytowej można cieszyć się darmowym kredytem