Grupa Onet uruchomi serwis wideo na żądanie w partnerstwie z amerykańską wytwórnią Warner Bros. To początek walki największych grup medialnych w Polsce o rynek wideo w internecie.
Serwis Onet Vod, w którym oglądać będzie można seriale i filmy, ma ruszyć w ciągu najbliższych tygodni. Zaoferuje m.in. produkcje TVN oraz jej kanałów tematycznych, a także innych nadawców. Jednym z nich – jak dowiedział się DGP – jest jedna z największych amerykańskich wytwórni filmowych Warner Bros. W jej bibliotece znajdują się takie produkcje, jak Batman, Władca Pierścieni, Matrix, a także seriale Przyjaciele czy Smalville.
– Zdecydowaliśmy się na uruchomienie serwisu wideo na żądanie teraz, bo uważamy, że to będzie przełomowy rok dla wysokiej jakości wideo w internecie. Dzięki posiadanej technologii, a także coraz większej dostępności internetu, dopiero teraz można stworzyć serwis takiej jakości jak Onet Vod, który może przyciągnąć znaczącą liczbę użytkowników, a za nimi reklamodawców. To także projekt strategiczny, bo konsumpcja treści w internecie mocno przesuwa się z tekstu do multimediów – mówi DGP Łukasz Wejchert.
W serwisie Onetu będzie można oglądać filmy za darmo, bo portal chce go finansować z reklam. Ale dostępna będzie też opcja płatna. Łukasz Wejchert nie ujawnia wielkości inwestycji ani tego, kiedy serwis zacznie na siebie zarabiać i jakiego rzędu przychody może przynieść. Inwestycja była jednak poważna, bo Onet wybrał dla niego najnowszą technologię koncernu Microsoft Silverlight, Play Ready i Smooth Streaming.

Zobacz pełną treść: Portale i telewizje rozpoczynają walkę o rynek wideo w sieci