FagorMastercook rozpocznie produkcję w dwóch nowych fabrykach. Swoje moce planują zwiększyć także Zelmer i Samsung.
Ten rok przyniesie kolejne inwestycje na wartym 4,8 mld zł polskim rynku AGD. O budowie dwóch nowych fabryk poinformował FagorMastercook.
– Widzimy duży potencjał rynku zmywarek, dlatego też w 2010 roku planujemy uruchomić w Polsce produkcję tych urządzeń. W najbliższych miesiącach rozpoczniemy również produkcję wysokiej klasy piekarników do zabudowy – poinformował Ireneusz Bartnikowski, prezes FagorMastercook.
– Według danych GUS z 2008 roku tylko w 10 proc. gospodarstw domowych były zmywarki. Szacujemy, że w 2009 roku ten odsetek zwiększył się do około 15 proc. To tylko potwierdza perspektywy tego rynku – mówi Zygmunt Łopalewski z Indesit Company.
O potencjale świadczą też dane firm badawczych, z których wynika, że segment zmywarek w kryzysowym 2009 roku zwiększył się o 8 proc. Sprzedaż piekarników zwiększyła się o 12 proc. Cały rynek sprzętu pod zabudowę urósł natomiast o 9 proc.
Nowe fabryki to niejedyny spoób FagorMastercook na umocnienie pozycji na rynku.
Czy pojawienie się kolejnych fabryk największych światowych producentów w Polsce przełoży się na ceny? Z pewnością tak. Od tego roku produkcję w Polsce rozpoczyna też Samsung. Podwrocławskie zakłady, będą pierwszymi w Europie, w których Samsung będzie wytwarzał sprzęt AGD.

Zobacz pełną treść: Produkcja sprzętu AGD: Polska będzie europejskim liderem