Decyzję o przekazaniu kwoty niezbędnej do podpisania trzyletniej umowy z EarthTv w najbliższy czwartek mają podjąć stołeczni radni.

Obracające się o 360 stopni kamery EarthTv przekazują na żywo obraz z centrum Warszawy, który następnie może być umieszczany w innych mediach na świecie, zarówno tradycyjnych stacjach telewizyjnych, jak i na różnego rodzaju platformach przekazu - w telewizji pokładowej w samolotach, w telewizji w metrze, na elektronicznych billboardach, wyświetlaczach w restauracjach, sklepach, na lotniskach, w telefonach komórkowych i na portalach internetowych.

Na stronie internetowej earthtv.com oprócz obrazów nagrywanych w Warszawie każdego dnia można też obejrzeć tzw. zdjęcia "best of", a obecnie także obraz zarejestrowany podczas zabawy sylwestrowej na pl. Konstytucji. Dostępna jest też prognoza pogody na najbliższe dni, a informacje zawarte na stronie internetowej EartTv można bezpośrednio przekazywać na swoje profile na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

Spośród europejskich miast kamery EarthTv obserwują m.in. Berlin, Amsterdam, Genewę, Istambuł, Kijów, Budapeszt, Paryż i Londyn. Zobaczyć można jednak miejscowości z całego świata - Nowy Jork, Los Angeles, Pekin, Dubaj, Sydney, a nawet Johannesburg, Niagara Falls czy Agadir.

W uchwalonym w połowie grudnia budżecie Warszawy na 2010 r. na działalność promocyjną i wspieranie rozwoju gospodarczego zapisano w sumie prawie 59 mln zł, czyli ok. 12 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. Najwięcej - blisko 35 mln zł pochłonąć mają wydatki na promocję stolicy w kraju; na tę za granicą zapisano niecałe 8 mln zł. Reklama w zagranicznych mediach oraz zagraniczna promocja wizerunkowa miasta ma pochłonąć ok. 4,4 mln zł.