Rozpoczęły się zimowe wyprzedaże w największych stolicach europejskich. Na pierwszy ogień poszedł Londyn. W styczniu promocje rozpoczną się w Paryżu czy w Berlinie. Do wyjazdów na zakupy z Polski zachęcają linie lotnicze.
Coraz więcej osób wybiera wyprzedaże za granicą, bo tani przewoźnicy lotniczy obniżają ceny połączeń do miast, w których odbywają się największe promocje. Bilet w jedną stronę do Paryża kosztuje od 120 zł. Natomiast do Luton pod Londynem można dolecieć już od 105 zł, a do Gatwick od 145 zł.
– Bilet z Warszawy do Rzymu, zarezerwowany na lot tanimi liniami, mający się odbyć na początku stycznia, kosztuje w jedną stronę około 100 zł. Do Mediolanu w tym czasie można polecieć ze stolicy za 90 zł, a z innych miast za około 70 zł – mówi Łukasz Neska z internetowego centrum podróży eSky.pl.
– W styczniu spodziewany jest trzykrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z obecnym popytem – mówi przedstawiciel eSky.pl.

Wycieczka do sklepu

Rosnące zainteresowanie Polaków wyprzedażami za granicą dostrzegły biura podróży. Wspólne wypady na promocje organizuje Travel Gallery. W tym roku biuro przygotowało wypad do Berlina. Koszt imprezy obejmującej przelot, trzy doby w czterogwiazdkowym hotelu Quality Berlin oraz zakupy w najlepszych centrach handlowych w mieście to 1599 zł. Przedstawiciele Travel Gallery zapewniają, że wyjazdy cieszą się powodzeniem. Dlatego całkiem możliwe, że w sezonie letnim 2010 zaproponuje takie wyprawy do dwóch europejskich miast.

Więcej informacji na: Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wyprzedaże za granicę