Ekspert PKO BP, Piotr Cirin odpowiada na pytania naszych czytelników
Pytanie czytelniczki: Prowadzę firmę od dłuższego czasu, ale zyski przynosi ona od niedawna. Z jakiego okresu starający się o pożyczkę musi wykazać obroty firmy?

Warunkiem uzyskania pożyczki hipotecznej dla małych i średnich przedsiębiorstw oprócz ustanowienia zabezpieczeń spłaty pożyczki, posiadania rachunku bieżącego BIZNES PARTNER jest m.in. warunek dotyczący posiadania zdolności kredytowej. Analiza zdolności kredytowej odbywa się na podstawie danych za ostatni zamknięty okres obrachunkowy np. za 2008r. (niezależnie jak długo w tym roku była prowadzona działalność, w praktyce może to być nawet jedynie kilka miesięcy) oraz danych za ostatni zamknięty okres bieżący.

Jeżeli wynik finansowy Pani firmy za ostatni zamknięty okres obrachunkowy był dodatni (nie wystąpiła strata) udzielenie pożyczki będzie możliwe. W celu dokładanego wskazania dostępnej kwoty pożyczki uwzględniającej indywidualną sytuacją Pani firmy bardzo proszę o kontakt z Doradcą obsługującym małe i średnie przedsiębiorstwa w placówkach PKO Banku Polskiego SA na terenie całego kraju.

Piotr Cirin, ekspert PKO BP