Na planowanym spotkaniu reprezentowany będzie również Maurice Greenberg, były prezes AIG i jeden z największych udziałowców spółki. Innych dużych inwestorów reprezentować będą prawnicy.

Greenberg podał, że tylko we wrześniu br. na pakiecie akcji AIG, które posiada, stracił ponad 5 mld USD. Jego zdaniem przejęcia przez Fed można było uniknąć, gdyby AIG dostał kredyt pomostowy, zwrócił się o pomoc do prywatnych inwestorów i sprzedał część aktywów.

Anonimowe źródła informują, ze Robert Willumstad, prezes AIG, który stracił tę funkcję po przejęciu nadzoru nad firmą przez Fed, odmówił przyjęcia 22 mln USD odprawy.

Amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) w miniony wtorek ogłosiła pożyczkę w wysokości 85 mld USD dla zagrożonego kryzysem towarzystwa ubezpieczeniowego AIG. Za tę cenę amerykański rząd przejmie 79,9 proc. udziałów w AIG.

Decyzję o przyznaniu ubezpieczycielowi nadzwyczajnej pożyczki Fed uzasadnił obawą, że upadek AIG mógłby jeszcze poważniej zachwiać już mocno osłabionym rynkiem finansowym.

POL / Bloomberg