Priorytetowo traktowane są projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii i technologii energooszczędnych. Tylko jeden na dziesięć studenckich pomysłów na innowacyjną firmę ma szansę na sukces rynkowy w Polsce.

"Kapitał dla energii" jest przeznaczony dla studentów, absolwentów studiów oraz pomysłodawców z całej Polski, którzy chcą założyć nowatorską firmę. Specjaliści programu zbadają zgłoszone pomysły pod kątem ich innowacyjności i czystości patentowej oraz pomogą w rozwoju koncepcji produktu i pisaniu biznesplanu.

Wybrane przedsięwzięcia mogą liczyć na wsparcie kapitałowe do 200 tys. euro. To - zdaniem pomysłodawców przedsięwzięcia - jeden z głównych walorów programu. "Początkującym przedsiębiorcom trudno jest zdobyć kredyt. Nieważne, jak innowacyjne byłyby ich pomysły - bez kapitału nie będą mogły się rozwijać" - tłumaczy dyrektor ds. PR Euro-Centrum Dawid Szarański.

W ramach programu przewidziano doradztwo dotyczące rozpoczęcia działalności gospodarczej, zarządzania firmą, dostępu do technologii, ekspertów oraz globalnych rynków. Nowo powstałe firmy będą mogły również skorzystać z infrastruktury, niezbędnej do dalszego rozwoju.

Euro-Centrum promuje swój projekt podczas spotkań ze studentami śląskich i małopolskich uczelni

Jedno z takich seminariów odbyło się w poniedziałek na Politechnice Śląskiej w Katowicach.