Za jaką pożyczkę zapłacimy tyle co za kefir?

Reklamowany kredyt gotówkowy z ratą kapitałowo-odsetkową (w proporcji dzień w miesiącu, czyli 1/30) w wysokości 1,86 zł dziennie, czyli 55,74 zł miesięcznie dotyczy pożyczki w kwocie 1500 zł udzielonej na okres 3 lat (36 miesięcy). Z tej kwoty oczywiście potrącona zostanie jeszcze prowizja w wysokości 75 zł (5% kwoty kredytu), czyli de facto klient otrzyma 1425 zł, co wedle reklamy starczyć ma na nowy telewizor LCD.

Szczegóły oferty

Osoby niezwiązane dotychczas z Bankiem Pekao S.A., które nie zdecydują się na prowadzenie w tym banku konta osobistego (tak zakładając konto mogą liczyć na ekstra preferencje w postaci zerowej stawki prowizji – dla określonych kwot, tj. powyżej 10 000 zł, z okresem spłaty dłuższym niż 2 lata), musza zapłacić 5% prowizji. Nominalne oprocentowanie w skali roku wyniesie 19,99% (konstrukcja ceny to: stopa bazowa i marża banku – czyli przy ewentualnych podwyżkach stóp procentowych NBP przez RPP można nią elastycznie zarządzać – czytaj podwyższać…).
Poza tym dla „nowych” klientów niezbędne jest dostarczenie do banku zaświadczenia o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Decyzja podejmowana jest tego samego dnia, w którym złożony zostanie kompletny wniosek o pożyczkę. Na wypłatę środków będziemy musieli poczekać minimum jeden roboczodzień.

Jak można wnioskować o pożyczkę?

Kompletując wymagane przez bank dokumenty (zaświadczenie od pracodawcy i ew. inne– wzory tych dokumentów dostępne są na stronie internetowej banku) wniosek o Pożyczkę ekspresową złożyć można za pośrednictwem:
Oddziałów Banku Pekao S.A. lub w placówce partnerskiej;
Telefonicznej infolinii;
Serwisu bankowości elektronicznej – Pekao24
SMS-a (pracownik Banku oddzwoni)

W kolejnym kroku wystarczy tylko (jeżeli nie będzie ku temu przeciwwskazań) podpisać umowę i czekać aż środki pojawią się na naszym rachunku bankowym.

Promocja?!

Stawka prowizji na maksymalnym dopuszczonym prawnie poziomie 5%, oprocentowanie tylko o 0,01pp. niższe niż dopuszcza tzw. Ustawa antylichwiarska (aktualnie 20%, czyli czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego NBP), dla nowych klientów każdorazowy wymóg przedstawienia zaświadczenia z zakładu pracy, relatywnie krotki okres kredytowania (tylko do 60 miesięcy) sprawiają, że bez większych trudności znajdziemy tańszą możliwość sfinansowania naszych bieżących potrzeb (np. „Kredyt na Miarę” Polbanku EFG czy „Kredyt Plus” Volkswagen Bank Direct).

Chociaż z drugiej strony, gdy jesteśmy już klientami Pekao S.A, to uzyskać pożyczkę będzie nam łatwiej a jej cena nie będzie aż tak powalająca na kolana jak oferta dla tzw. „klientów z ulicy”…

Tomasz Litwiniuk

Główny analityk porównywarki kredytów gotówkowych TotalMoney.pl