Drogowcy pracują teraz w sumie na ponad 250 km dróg ekspresowych. Rusza budowa dwóch odcinków szybkich tras: S2 oraz S8 w Warszawie za prawie 2 mld zł. Zła wiadomość: fragmenty tras nie utworzą na razie drogowej sieci łączącej miasta.
Po niemrawych wakacjach drogowców czeka pracowita jesień. Właśnie rozpoczęła się budowa drogi ekspresowej S2 mającej ułatwić dojazd do Okęcia. Trasa będzie przedłużeniem autostrady A2 przez stolicę. 7,5-km trasa do portu lotniczego ma być gotowa przed Euro 2012 i będzie kosztować ponad 1,1 mld zł. Roboty startują przy budowie S8 w stolicy, która utworzy fragment północnej obwodnicy miasta. Przetarg na przebudowę do parametrów drogi ekspresowej 7-km odcinka Trasy Armii Krajowej wygrał grecki koncern budowlany J&P-Avax – zrealizuje inwestycję za 869 mln zł. Obie trasy mają być gotowe przed Euro 2012.
Na początku września udało się też podpisać umowę na przebudowę drogi krajowej nr 8 z Piotrkowa Trybunalskiego do Rawy Mazowieckiej do parametrów trasy ekspresowej S8. Umowa zakłada wybudowanie drogi po starym śladzie na odcinku 61,2 km za 1,7 mld zł. Inwestycja powstanie w systemie projektuj i buduj. Prace przy projektowaniu trasy już się rozpoczęły. Liderem konsorcjum, które wygrało przetarg, jest włoskie Astaldi.