"TP obniża opłaty detaliczne za połączenia F2M (fixed to mobile), w związku z obniżką od dnia 1 lipca 2009 r. stawek za zakańczanie połączeń w sieciach ruchomych MTR (mobile termination rates) ww. operatorów" - czytamy w komunikacie.

Nowe opłaty za połączenia do tych sieci będą takie same dla abonentów indywidualnych i biznesowych (we wszystkich planach taryfowych) i wynosić będą: do sieci Orange, Plus i Era - 0,26 zł netto (0,32 zł brutto), do sieci Play - 0,59 zł netto (0,72 zł brutto).

TP planuje wprowadzenie tych zmian od 1 listopada 2009 r.

"Prezes UKE informuje, że uważa za niedopuszczalne wdrażanie obniżek opłat za połączenia F2M, związanych ze zmianą stawek MTR, z opóźnieniem. W związku z tym, przy kolejnych zmianach będzie bezwzględnie egzekwował, pod groźbą kary, wdrożenie obniżek opłat detalicznych od dnia zmiany stawek MTR" - zaznaczył urząd.

Przychody grupy TPSA w segmencie telefonii stacjonarnej spadły w I półroczu br. o 2,5% r/r do 5.087 mln zł, poinformowała spółka w raporcie półrocznym. Firma podała też, że liczba jej łączy telefonii stacjonarnej spadła do 8.613 tys. na koniec I półrocza, czyli o 6,0% w skali roku.