Kryzys gospodarczy tylko w niewielkim stopniu wpłynął na popyt na luksusowe nieruchomości. Osoby zainteresowane zakupem apartamentu lub domu za kilka milionów złotych przeważnie nie muszą się martwić o kredyt bankowy na sfinansowanie ich zakupu. Lokalizacja jest, obok ceny, jednym z najważniejszych czynników wyboru podczas zakupu mieszkania. Na rynku odnotowuje się deficyt nowych, wykończonych i gotowych mieszkań, w których klient może zamieszkać bezpośrednio po zakupie. Nie dotyczy to jednak Warszawy.

Mokotów wygrywa

Jak wynika z przeprowadzonego w kwietniu przez redNet badania ankietowego dotyczącego preferencji warszawskich nabywców mieszkań, Mokotów cieszy się największą popularnością wśród osób poszukujących mieszkania w Warszawie. Aż 15 proc. osób wskazuje na zainteresowanie tym rejonem. Jednym z takich obiektów jest River House przy ulicy Bluszczańskiej, gdzie na dachach wszystkich budynków znajdą się ogrody, które mogą być wykupione przez mieszkańców, niezależnie od lokalizacji mieszkania. Cena mieszkania wynosi około 9,8 tys. brutto za mkw. Cztery razy więcej będą musieli zapłacić za metr luksusowego apartamentu osoby zainteresowane zamieszkaniem na Nowym Powiślu. Powierzchnia mieszkań oferowanych w ramach inwestycji Nowe Powiśle wynosi nawet 200 mkw. Przyszli mieszkańcy mogą otrzymać mieszkania wykończone pod nadzorem architekta wnętrz. Jednak cena za metr tak wykończonego lokalu jest wyższa o około 3 tys. zł.

– Obecny rynek stwarza szansę dla projektów wyjątkowych, które wyróżniają się na tle konkurencji – mówi Piotr Olbryś, dyrektor zarządzający Menolly Poland inwestycja Nowe Powiśle.