Unijne granty tylko na najnowsze technologie

autor: Mariusz Gawrychowski09.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 09.06.2009, 09:30

Dostęp do dotacji na innowacyjne projekty będzie trudniejszy. Aby dostać grant, przedsiębiorca będzie musiał wykazać się stosowaniem najnowszej światowej technologii.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • e-mail:lukaniuk@neostrada.pl(2009-06-15 15:30) Zgłoś naruszenie 00

  Nie chcę opisywać moich kłopotów z próbami opracowania nowych technologii. Najwieksze trudności zaczcznają siew momęcie zaczęcia wspólpracy z Politechnikamii - osobamii związanymi centrami transferu technologii. Jeżeli bym był pracodawcą z finasami - nigdy bym nie wchodzł do wspólpracy z Polibudą. Ponad roku realizuje swoje rozwiązanie już jako wzór użytkowy z w kontakcie pracownikiem Polibudy (kpina). Do1993 r. ten wniosek bym opracowywał do 2-ch miesięcy (dopisując jako współautora dyroktora firmy)

  Odpowiedz
 • seal(2009-06-09 09:33) Zgłoś naruszenie 00

  te kryteria to juz od I konkursu był kosmos - w II rundzie kolejne obostrzenia - a w III jeszcze kolejne?
  To że w I rundzie dostały dotacje pralnie i piekarnie tio efekt promocji MSP - 20 pkt na 100 za darmo tylko ze względu na status - MRR powinno poczekac na wyniki II rundy, gdzie zlikowidowano ten 20 pkt. bonus i dopiero nowelizować kryteria - bo tym razem to naprawde wyjdą im promy kosmiczne.
  Poza tym juz w I konkursie był wymóg wprowadzenia na rynek nowego lub zasasdniczo zmienionego produktu/usłgi - tylko komisje nie umiały tego oceaniać - i teraz tez nie będa umiały - skoro opinie profesoirkie z wyższych uczelni nie wystarcza - to co ma wystarczyć - wiedza urzędnika? czy eksperta który dostaje 50 zł. za sprawdzenia 1 kryterium ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane