Wczoraj obie spółki podpisały umowę, na mocy której INFOR Training przejął 20 proc. udziałów w Edustacji.pl, która prowadzi portal szkoleniowy pod tą samą nazwą. W ciągu trzech lat INFOR Training ma przejąć pakiet większościowy w spółce. Kwoty transakcji nie ujawniono.

- Kapitał przeznaczymy na realizację strategicznych celów spółki, w tym na rozwój portalu. Nacisk kładziemy na rozwój narzędzi e-learningowych oraz na płynne prowadzenie projektów unijnych - mówi Joanna Schmidt, dyrektor zarządzający Edustacja.pl.

- Dla nas inwestycja to uzupełnienie oferty form szkoleń. Widzimy dużą szansę na uzyskanie synergii we wspólnych działaniach - dodaje Sławomir Chrzanowski, prezes INFOR Training, należącego do grupy kapitałowej INFOR PL, do której należy też Gazeta Prawna i portal Infor.pl.

Spółce INFOR Training, specjalizującej się dotychczas w szkoleniach tradycyjnych, m.in. dla księgowych, finansistów, specjalistów do spraw kadr, menedżerów, właścicieli firm i urzędników, inwestycja ma pomóc w zwiększeniu udziału w rynku e-learningu. Ta forma szkoleń cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorstw.

Według obliczeń branży w ubiegłym roku firmy wydały 250 mln zł. W ubiegłym roku niektóre firmy szacowały, że w 2009 roku wartość rynku wzrośnie do około 300 mln zł, ale spowolnienie w gospodarce może osłabić wzrost. Głównie z powodu kryzysu w sektorze finansowym, który w ostatnich latach był jednym z głównych źródeł przychodów firm zajmujących się e-learningiem.