Obniżka cen rozmów z telefonów komórkowych dociera na rynek biznesowych ofert abonenckich. Jednak taryfy są tak skomplikowane, że w praktyce trudno płacić mniejsze rachunki.
Od poniedziałku w ofercie Polkomtelu dostępna jest taryfa TanioRozmowna. W porównaniu do obecnej na rynku od siedmiu miesięcy taryfy Elastycznej ma mniej planów taryfowych (pięć zamiast siedmiu, w promocji Rozmowna - sześć). Podstawową cenę minuty w poszczególnych planach obu taryf trudno bezpośrednio porównać, bo abonamenty - poza najdroższym za 366 zł - mają różne ceny. Gdy porównamy koszty minuty w abonamentach o zbliżonej cenie obu taryf, okazuje się, że w TanioRozmownej są niższe. W promocji Rozmowna - klienci wyższych planów nowej taryfy (abonament od 79,3 zł) dostają na cały czas trwania umowy dodatkowe pakiety minut, co zmniejsza efektywną cenę połączenia, ale tylko wtedy, gdy choć w części skorzystamy z bonusu.
W taryfie TanioRozmownej ceny rozmów do sieci Play po wykorzystaniu minut z abonamentu rosną w porównaniu z taryfą Elastyczną i wynoszą 72 gr za minutę. Do 13,42 zł drożeją roamingowe rozmowy, gdy użytkownik jest w Rosji, Chinach, Egipcie, Serbii i Tadżykistanie. Nie zmieniają się ceny SMS-ów i MMS-ów (odpowiednio 22 gr i 40 gr), ale koszty tych usług od początku naliczane są poza abonamentem.