Niezależne stacje chcą, aby hipermarkety podniosły ceny paliw

autor: Michał Duszczyk25.03.2009, 20:04; Aktualizacja: 26.03.2009, 18:01

Polska Izba Paliw Płynnych chce ograniczyć sprzedaż tanich paliw przez markety, zmieniając przepisy o konkurencji. Właściciele niezależnych stacji uważają, że Orlen i Lotos preferują dużych odbiorców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • SOCJALIZM - tylko podnoszenie cen konsumentowii.(2009-03-26 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Czy PIPP i UOKIK chcą tylko drenować kieszenie konsumenta???
    Niech prywatne stacje też NEGOCJUJĄ CENY HURTOWE.

    Odpowiedz
  • kierowca(2009-03-26 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    Chcieć to nie zawsze móc. Dlaczego wszyscy chcą ograbić konsumenta ??Jeśli stacje przy Hiper i super mogą sprzedawać taniej, to panowie z Izby Paliw - walnijcie się w te puste czaszki /może usłyszycie echo - bo tam nicość/ to nie podejrzewam, że do tego dopłacają. Może wreszcie zastosować duży obrót mały zysk???Ale wy pewnie nachapać się tu i teraz. A my klienci pokazujemy wam gest Kozakiewicza. Pewnie niewiele będziecie mogli zrobić. JEST WOLNY RYNEK. Czasy waszej świetności, reglamentacji i ustawiania cen pod siebie minął.

    Odpowiedz
  • Agata(2009-03-26 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    To niech się mali złączą i kupują hurtem. Różnice w cenie to nawet do 24 gr.dochodzą. Jak się tankuje codziennie, to jest kwota warta zachodu. Jakość paliw też nie najgorsza, bo i w stacjach koncernów można się naciąć na popłuczyny. Ponoć najlepsze ma BP, ale ponoć..

    Odpowiedz
  • andin(2009-03-26 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    To są jakieś kpiny chyba.

    Odpowiedz
  • Gość(2009-03-26 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Coś p.Pietrzak z organizacją rady sobie nie daje.Dymisje niech składa i głupot nie gada.

    Odpowiedz
  • henio(2009-03-26 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    to jeszcze lukoil pewnie tez jest w tym calym spisku a do tego dodac jeszcze nalezy moze neste bo oni tez sa w spisku (co prawda tak tanio jak carefure nie sprzedaja paliwa, ale tez duzo taniej niz reszta)- panowie ale zawsze i wszedzie tak jest ze im klient jest wiekszy i lepiej sprzedaje to ma nizsze ceny - ale o co chodzi !

    Odpowiedz
  • qwert(2009-03-26 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    neste nie jest w spisku, maja tanie paliwo, bo sa nizsze koszty utrzymania stacji samoobslugowych. jakby na orlenie skasowali troche etatow, i zamkneli restauracje z hamburgerami, to i paliwo bysmy mieli tansze.

    Odpowiedz
  • oktan(2009-03-26 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    i co może jeszcze zakaz napraw samochodów poza serwisami bo taniej :)

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwości(2009-03-27 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    qwert Ma rację, gdzie prawnie będą mogli się przyczepić tam się przyczepią. Państwo trzyma łapę na paliwie, bo ma z tego pieniądze. Neste jest jednak bezpieczna, bo tu marża niższa jest z zupełnie innego powodu, dzięki czemu nie mogą interweniować, jakkolwiek by ta cała sytuacja nie była absurdalna.

    Odpowiedz
  • Marcin(2009-03-27 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie też dziwiły ostatnio zaskakująco niskie ceny na stacjach przy marketach, a teraz okazuje się, że ceny są niższe od hurtowych (???) - o so tu chodzi? Tym bardziej, że na każdej stacji jest kilka osób do obsługi - nalewacze, kasjerzy, czy ochrona.. Chyba chcą właśnie Neste wykończyć...

    Odpowiedz
  • kierowca(2009-03-28 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    Moja Babcia uczyła że tanie mięso jedzą psy , zaś darmowe kulsownicy
    i złodzieje. dlatego nie kupuję paliwa na stacjach przy marketach . Ja liczę koszt paliwa na przejechany kilometr. a 40-tyś rocznie wdostawczym dwuletnim VW dostawczym daje dobry obraz które stację omijać nawet te zdala od marketów. A ile panowie wydają na przeglądy i naprawy ?

    Odpowiedz
  • MArian(2010-03-30 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ceny paliw w USA roznia się nieco od naszych. Ciekawa zależnośc występuje zwlaszcza w cenie ropy:
    http://www.motofreak.eu/2010/03/drogie-paliwo-w-usa.html

    Odpowiedz
  • bryk(2011-09-12 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    widać że nie macie pojęcia o gospodarce... :)

    Odpowiedz