Konsorcjum prywatnych funduszy inwestycyjnych sfinalizowało transakcję przejęcia firmy telekomunikacyjnej GTS Central Europe. Przed rokiem GP jako pierwsza informowała o planowanej transakcji. Jej wartości nie ujawniono. Dla porównania działający w regionie operator eTel został kupiony w 2007 roku za 90 mln euro przez Telecom Austria. Z kolei węgierski operator HTTC kupił za 470 mln dolarów swego konkurenta - Invitel.

Konsorcjum tworzą m.in. Columbia Capital, M/C Venture Partners, Innova Capital, HarbourVest Partners, Oak Investment Partners oraz Bessemer Venture Partners. Akcje operatora mającego spółki w Czechach, Polsce, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji, a działającego także na Ukrainie, Łotwie, w Słowenii, Bułgarii, Chorwacji i Serbii sprzedał Group Menatep, firma związana z byłymi właścicielami rosyjskiej spółki naftowej Jukos.

Nowy właściciel operatora zajmującego się przede wszystkim obsługą klientów instytucjonalnych oraz hurtowych zmienił już prezesa spółki. Został nim Polak, Adam Sawicki, który poprzednio pracował w firmie telekomunikacyjnej TeliaSonera International Carrier, jako wiceprezes i dyrektor na Europę Zachodnią i Amerykę Północną.

GTS CE w 2007 roku miał prawie 400 mln euro przychodów (380 mln euro w 2006 roku) i 70 mln zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (58 mln euro).