PKN Orlen planuje złożyć wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w I kwartale 2021 roku, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

"Wniosek do KE w sprawie PGNiG złożymy w I kwartale 2021 roku, zakładam, że będzie to przełom stycznia i lutego" - powiedział Obajtek dziennikarzom przy okazji publikacji strategii do 2030 roku.

Szef PKN Orlen zastrzegł, że przejęcie PGNiG nie zostało uwzględnione w nowej strategii koncernu, ponieważ Orlen czeka w tym zakresie na zgodę Komisji.

Reklama

"Pominęliśmy w strategii PGNiG, bo nie chcieliśmy tego robić bez zgody KE, ale jesteśmy mocno zdeterminowani, żeby ten proces przeprowadzić i uważamy, że będzie on zdecydowanie łatwiejszy, niż w przypadku Grupy Lotos" - dodał Obajtek.

Zapowiedział jednocześnie, że po uzyskaniu zgody KE ws. PGNiG, nowa strategia PKN Orlen zostanie uzupełniona.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.