statystyki

Handlowcy apelują w sprawie niedziel

autor: Łukasz Guza18.11.2020, 06:01; Aktualizacja: 18.11.2020, 07:53
sklep z zabawkami

Handlowcy uzasadniają swój apel m.in. tym, że do końca roku pozostały już tylko dwie niedziele handlowe (13 i 20 grudnia).źródło: ShutterStock

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) wystosowała list otwarty do Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, w sprawie zwiększenia liczby handlowych dni w okresie przedświątecznym. Pracodawcy postulują, aby sklepy mogły być otwarte także w ostatnią niedzielę listopada oraz wszystkie niedziele grudnia 2020 r.

– W tym szczególnym okresie powinniśmy wznieść się ponad różnice i wspólnie zadbać o to, by przygotowanie świątecznych stołów i zakup prezentów odbyły się w maksymalnie bezpiecznych warunkach – wskazała Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Handlowcy uzasadniają swój apel m.in. tym, że do końca roku pozostały już tylko dwie niedziele handlowe (13 i 20 grudnia). Wskazują, że większość klientów to osoby pracujące, które mają ograniczoną możliwość robienia zakupów w dni powszednie. A to oznacza dodatkową kumulację kupujących w soboty (i to w okresie przedświątecznym, gdy ruch w placówkach i tak jest tradycyjnie najwyższy w całym roku). Zdaniem pracodawców należy zminimalizować takie ryzyko w związku z zagrożeniami wynikającymi z epidemii.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane