statystyki

Zmiana warty w polskiej grupie chemicznej

autor: Grzegorz Kowalczyk26.10.2020, 08:46; Aktualizacja: 26.10.2020, 12:05
Police

Policeźródło: ShutterStock

Nowy prezes Azotów stanie przed problemem ukończenia inwestycji w Policach. Wyzwaniem będzie też walka ze skutkami pandemii.

Największa polska grupa chemiczna oficjalnie nie komentuje odwołania Wojciecha Wardackiego. Można jednak usłyszeć spekulacje, że to efekt nowego porozumienia koalicyjnego – były już prezes był kojarzony z Joachimem Brudzińskim, europosłem PiS z Zachodniopomorskiego. Na razie trudno jednak spekulować, któremu ugrupowaniu ostatecznie przypadnie zwolniony fotel.

Na niekorzyść prezesury Wardackiego przemawia malejąca wartość akcji spółki – gdy obejmował swoją funkcję w grudniu 2016 r., wyceniano je na 63,36 zł. Z drugiej strony, inwestorzy przyjęli decyzję o odwołaniu ze spokojem – w piątek cena akcji grupy spadła z 21,25 zł do 20,90 zł. Trudno przypuszczać jednak, że to notowania na rynkach stały za odwołaniem. – Akcjonariusze takich spółek często nie przywiązują wagi do bieżącej wyceny, patrzą długoterminowo – stwierdza Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa w Noble Securities.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane