statystyki

Poczta Polska zachęci pracowników do odejścia z pracy

autor: Elżbieta Rutkowska28.09.2020, 08:20; Aktualizacja: 28.09.2020, 08:27
poczta polska -skrzynka pocztowa-3

W ostatnich latach aktywność spółki na rynku pracy skupiała się na rekrutacji. Teraz zarząd podkreśla, że „dąży do tego, aby zadbać o Pocztę Polską i jej pracowników w długofalowej perspektywie”, więc „musi podejmować trudne decyzje dotyczące m.in. redukcji zatrudnienia”. Ich celem jest „utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej firmy oraz ochrona większości miejsc pracy”.źródło: ShutterStock

Jeszcze w tym roku w Poczcie Polskiej zostanie uruchomiony program dobrowolnych odejść. Informacje DGP na ten temat potwierdziła rzeczniczka prasowa spółki Justyna Siwek.

Program będzie skierowany do pracowników administracji oraz osób mających podwójne źródło dochodów – np. pobierających świadczenia emerytalne. Największy polski pracodawca nie poinformował jeszcze, jakie preferencyjne warunki rozwiązywania umów chce zaproponować odchodzącym i jaka jest planowana skala redukcji zatrudnienia. W najbliższym czasie działające w firmie związki zawodowe mają otrzymać regulamin i inne szczegóły programu.

W liczącej ok. 80 tys. osób załodze (78 tys. etatów na koniec ub.r.) najliczniejszą grupę zawodową stanowią listonosze, których jest ok. 25 tys. W sprawozdaniu finansowym spółka nie podaje liczby osób zatrudnionych w administracji. Prezentuje tylko podział na stanowiska produkcyjne (66,6 tys. etatów na koniec ub.r.) i nieprodukcyjne (11,4 tys.).

W ubiegłym roku koszty pracy były w Poczcie Polskiej o 4,6 proc. wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 4,7 mld zł. Stanowiły największą pozycję kosztów operacyjnych spółki – 70,1 proc. ogólnej sumy (6,7 mld zł).


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane